img
logo
Hızlı Menü
Arama

13 Temmuz 2022, Çarşamba


Bugün ABD ekonomisinde haziran ayı tüketici enflasyon verisi açıklanacak. Beklentilere göre TÜFE yıllık bazda yüzde 8,8’e ulaşması yönündedir. Özellikle FED tarafından önemsenen enflasyon verisi 27 Temmuz’da açıklanacak FED kararı öncesinde önemli bir veri olarak takip edilmektedir. Uluslararası derecelendirme kuruluşu olan Fitch Ratings Türkiye’nin kredi notunu düşürdü. B+’dan B’ye indirilen kredi notunda görünüm ise negatif olduğunu teyit etti.

ABD piyasaları ise bugün açıklanacak enflasyon verisi öncesinde dün günü değer kaybı ile tamamladı. S&P 500 yüzde 0,92 gerileme gösterirken Dow Jones yüzde 0,62 Nasdaq ise yüzde 0,97 seviyesinde bir gerileme gösterdi. Sabah saatlerinde ABD vadeli endeksleri yatay bir hareket sergilemektedir. Avrupa piyasaları ise ABD piyasalarına göre pozitif ayrışma gösterdi. Dax endeksi günü yüzde 0,57 seviyesinde pozitif tamamlarken FTSE100 endeksi yüzde 0,18 seviyesinde pozitif bir hareket sergiledi.

Borsa İstanbul’da ise Cuma günü pozitif bir kapanış gerçekleştirerek günü yüzde 0,35 yukarıda 2434 seviyesinde tamamladı. Cuma günü en çok yükseliş gösteren sektörler bilişim ve gıda oldu. Bankacılık endeksi ise günü yüzde 0,43 değer kaybı ile tamamladı. Endekste yukarı yönlü pozitif etki ise EREGL, AGHOL ve FROTO hisselerinden geldi. Türkiye’de bugün işsizlik verisi açıklanacak.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi hafif alıcılı bir seyirle kapanış gerçekleştirirken, yukarı yönlü hareketlerde 2470 seviyesi direnç bölgesi olarak geçerliliğini korumaktadır. Geri çekilmelerde ise 2361 ve 2264 seviyeleri destek bölgesi olarak izlenebilir.

Dirençler: 2470 / 2510 / 2586
Destekler: 2361 / 2264 / 2264

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop endeks kontratı alımların sınırlı olduğu günde 2700 destek seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleştirdi. Yukarı yönlü hareketin yaşanması durumunda 2804 seviyesi direnç bölgesi olarak izlenebilir. Geri çekilmelerde ise 2700 seviyesi destek bölgesi olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2804 / 2945 / 3060
Destekler: 2700 / 2636 / 2529

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler