img
logo
Hızlı Menü
Arama

15 Eylül 2022, Perşembe


Borsa İstanbul’da dün volatil bir açılışın ardından banka hisseleri taban seviyesine yakın bir kapanış gerçekleştirse de madencilik, teknoloji ve ulaştırma hisselerindeki pozitif görünüm endeksin günü yüzde 0,59 seviyesinde tamamlanmasını sağladı. Borsa İstanbul’da volatil bir dönemin içerisinde bulunduğumuz bu günlerde VIOP’ta açık pozisyonlu hesap sayısı 2 Eylül sonrası en düşük seviyeye gerileme gösterdi.
 
Bankacılık hisselerinde endeks etkisinin yüksek olduğu bu günlerde endekste yaşanan hareketliliğin belirleyicisi gelecek dönemde de banka hisseleri olmaya devam edebilir. 
 
Küresel piyasalarda ise risk iştahında yaşanan sınırlı yükseliş küresel endekslerde hafif pozitif görünüme neden oldu. ABD ekonomisinde Salı günü açıklanan enflasyon verisi sonrası faiz ivmesinde artış beklentisi artarken Fed’in faiz indirimlerine başlama ihtimali 2023 Eylül ayına yükseliş gösterdi.
Borsa İstanbul’da ve VIOP endeks kontratında yatay bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri

 
KLKIM: Şirket, Duhok şehri IRAK adresinde bir şube açılmasına, Şube ünvanının "Kalekim Kimyevi Maddeler San.Tic.A.Ş. - Duhok IRAK Şubesi" olmasına, Şubeye sermaye ayrılmamasına, merkezden karşılanmasına ve  şubede, maksat, mevzuu ve muamelatına giren her hususta şirketin Genel Müdürü TİMUR KARAOĞLU'nun ve Şirketin İştirakler, İş Geliştirme ve Stratejik Planlama Direktörü sayın AZİZ ÇAĞLAR ERDOĞAN'ın müştereken yetkilendirilmesine toplantıya katılan üyelerin oy birliğiyle karar verilmiştir.
 
KRONT: Şirketin unvan değişikliği talebi T.C. Sermaye Piyasası Kurulu'nun 12.09.2022 tarihli ve E-29833736-110.03.03-25909 sayılı yazısı ile onaylanmıştır.
 
OTKAR: Şirket, Çekya'da faaliyet gösteren Dopravní Společnost Ústeckého Kraje ile 90 adet dizel yakıtlı Vectio otobüs teslimatını kapsayan yaklaşık 14 milyon Euro tutarında bir ihracat sözleşmesi imzalamıştır. 
 
ANELE: Şirket, tarafından Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Gemlik Kampüs projesi, PD Workshop  tesisleri elektrik işlerinin yapılmasına yönelik 48.950.000 TL tutarındaki teklif proje işvereni Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. tarafından uygun bulunduğu e-posta aracılığıyla şirkete iletilmiş olup, devam eden sözleşme içeriğine ek iş olarak anlaşılmış ve imza aşamasına geçilmiştir.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, dün negatif bir açılış ardından gelen tepki alımları ile günü pozitif tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketin devamı halinde 3500 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3372 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. 
 
Dirençler: 3500 / 3532 / 3650
Destekler: 3372 / 3338 / 3300

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün güne pozitif bir kapanış yaptı. Kısa vadeli yukarı yönlü trendin üzerinde tutunan endeks kontratında yukarı yönlü hareketin devam etmesi halinde 3986 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3900 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.
 
Dirençler: 3986 / 4337 / 4424
Destekler: 3900 / 3790 / 3660

 

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler