img
logo
Hızlı Menü
Arama

6 Şubat 2023, Pazartesi


Acımız Büyük, Başımız Sağ Olsun

ALB Yatırım olarak; Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Bölge halkı başta olmak üzere bütün Türkiye’nin başı sağ olsun. 

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz hafta başından itibaren gelen kayıplar Cuma günü ağırlıklı olarak karşılanmaya çalışıldı. 4997 seviyesinde tamamlanan haftanın son işlem gününde yüzde 5,16 seviyesinde bir değer kazancı gerçekleşti. Mali endeks yüzde 6,46 oranında değer kazanımı yaşarken hizmet sektörü yüzde 5,17 seviyesinde yükseldi.

Bu hafta ise Borsa İstanbul’da Cuma günü gelen tepki alımlarının etkisi ile ilk işlem gününde yukarı yönlü hareket takip edilebilir. 5000 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanması halinde pozitif görünümün süreceği endekste 5090 ve 5250 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4820 ve 4600 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Küresel piyasalarda ise geçtiğimiz hafta alınan merkez bankası kararlarının ardından daha sakin bir hafta olacak. Cuma günü negatif bir kapanış gerçekleştiren ABD endeksleri bu sabah saatleri itibariyle hafif negatif bir görünüm izlenmektedir.

Borsa İstanbul’da bugün pozitif bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

ORGE: Şirket, İzmir-Foça'da inşa edilecek Foça Tatil Köyü Projesi'nin bir kısım elektrik işlerine yönelik olarak verdiği 17.983.249,80 TL+KDV tutarındaki teklifin kabul edildiği ve ihalenin Şirketimiz lehine sonuçlandığı İşveren Dali Turizm Yatırımları ve İşletmeciliği Ticaret A.Ş. tarafından Şirketimize bildirilmiştir. İşveren ile sözleşme görüşmelerine başlanmıştır. 

OZSUB: Şirketimizin sermayesinin %50'sine sahip olduğu, finansal tablolarımızda konsolidasyona dahil edilen  ve Şirketimizce üretilen balıkların Birleşik Krallık pazarına satış ve dağıtımını gerçekleştiren Ozsu Fish UK Limited ile İngiltere'de yerleşik bir firma ile bugün bir yıl süreli bir satış sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu anlaşma uyarınca alıcı firmaya sözleşme süresince haftalık en az 24 ton balık satışı yapılacak olup, sözleşme taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça birer yıl süreyle kendiliğinden uzayacaktır. 

MGROS: Şirketimizin, ekli listede belirtilen 18 adet Migros, 5 adet Migros Jet, 1 adet Macrocenter ve 3 adet Mion (kozmetik mağazacılık) formatında toplam 27 satış mağazası Ocak ayı içerisinde ekte belirtilen tarihlerde hizmete açılmıştır.

 

Teknik Analiz

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, Cuma günü yüzde 5,16 yükseliş göstererek günü 4997 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 5090 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4820 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5090 / 5250 / 5500
Destekler: 4820 / 4600 / 4460

 

VIOP Teknik Görünüm

Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5720 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5470 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5720 / 5840 / 6000
Destekler: 5470 /  5235 / 5030

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler