img
logo
Hızlı Menü
Arama

4 Ekim 2022, Salı


Borsa İstanbul, ulaştırma sektörü öncülüğünde ve genele yayılan yükselişle günü 3392 seviyesinden tamamladı. Ekim ayına girilmesiyle birlikte kademeli olarak bilanço beklentilerinin alınması ve enflasyon fiyatlaması Borsa İstanbul’da yüzde 6,67 seviyesinde yaşanan yükselişin en önemli nedenleri arasındadır.

Borsa İstanbul verilerine göre dün Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında açık pozisyon sayısında en çok değişim bankacılık sektörü hariç PETKM, ASELS ve EKGYO hisselerinde gerçekleşti.

Dün TUİK tarafından Eylül ayı enflasyon verileri açıklandı. Aylık bazda en çok yükselen grup konut ve eğitim oldu. Aylık bazda yüzde 3,08 seviyesinde yükseliş gösteren enflasyon yıllık bazda yüzde 83,45’e ulaşarak 1998 sonrası en yüksek yıllık enflasyon olarak gerçekleşti.

Küresel piyasalarda ise ABD borsaları 2009 yılından bu yana en kötü üç çeyrek düşüşün ardından Ekim ayına girilmesi ile yüzde 2,60 seviyelerine kadar yükseliş gerçekleşti. ABD’de ekonomik aktivitelerin canlı bir şekilde devam etmesi Fed’in faiz ile ilgili adımlarını rahatlatırken IMF’den Fed’e politikalarında son derece ihtiyatlı olması gerektiğini bildirdi.

Borsa İstanbul’da bugün alıcılı bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


YEOTK: Şirket, İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş. (İSKEN) arasında Sugözü Termik Santraline Hibrit Güneş Enerjisi Santrali Kurulumu Mühendislik, Tedarik ve Yapım İşleri kapsamında 03.10.2022 sözleşme imzalanmıştır. Toplam sözleşme bedeli 15.627.250 Dolar'dır.

HALKB: Banka, ABD'de devam eden ceza davasıyla ilgili olarak Yabancı Devlet Yargı Bağışıklığı uyarınca ABD Yargıtay Mahkemesi nezdinde gerçekleştirmiş olduğu temyiz başvurusu, anılan Yüksek Mahkeme tarafından 3.10.2022 tarihinde kabul edilmiştir. Bundan sonraki süreçte Yüksek Mahkeme, Yabancı Devlet Yargı Bağışıklığı Yasası temyizimizi esastan görüşmeye başlayacaktır. Yargıtay Mahkemesi süreci bitinceye kadar Bölge Mahkemesi'ndeki yasal sürece dair verilen durdurma kararı devam edecektir.

GESAN: Şirket, GDZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. tarafından 07.09.2022 tarihinde gerçekleştirilen ‘'07.09.2022 İHALE TARİHLİ IH20225053 HERMETİK DAĞITIM TRAFOSU ALIMI-1.GRUP İŞİ'' konulu ihaleye katıldığı ve en avantajlı fiyatı vererek, ihalede 1. olduğu bildirilmişti. GDZ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş., işin şirket uhdesinde kaldığını bildirmiş ve 07.10.2022 tarihinde imzalanmak üzere sözleşme davetinde bulunmuştur. Sözleşme toplam bedeli 479.000,00 Dolar’dır.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, haftanın ilk işlem gününde ulaştırma sektörü başta olmak üzere genele yayılan bir yükseliş gerçekleşti. Aşağı yönlü trendin direnç noktası olan 3250 direnç noktası kırılarak 3400 fibonacci seviyesinden günü tamamladı. Yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 3450 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3340 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3450 / 3500 / 3532
Destekler: 3340 / 3277 / 3200

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün günü başta havacılık sektörü olmak üzere genele yayılan yükselişle 3895 seviyesinden tamamladı. Yukarı yönlü hareketlerde 3985 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3815 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3942 / 3985 / 4032
Destekler: 3815 / 3750 / 3650

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler