img
logo
Hızlı Menü
Arama

24 Ocak 2023, Salı


Borsa İstanbul dün bankacılık endeksi öncülüğünde 5570 direnç seviyesine kadar yükseliş gösterdikten sonra satış baskısının gelmesi ile günü yüzde 1,56 seviyesinde düşüşle 5404 seviyesinden tamamladı. Endeks yaşanan bu geri çekilmede metal ana sanayi ve teknoloji hisseleri en çok değer kaybeden sektörler olurken madencilik sektörü günü pozitif tamamlayan tek sektör oldu. Bugün gün içerisinde takip edilebilecek en önemli seviyeler arasında 5340 destek noktası 5440 ise direnç noktası olarak öne çıkmaktadır.

Dün Türkiye’de tüketici güveni verileri açıklandı. Bir önceki aya göre yüzde 4,6 seviyesinde yükselen endeks Ocak ayında 79,1 oldu. Yaşanan bu yükselişte gelecek mevcut dönem maddi durum ile 12 aylık dönemde ekonomik ve maddi durum beklentisindeki iyimserlik yükselişin ana etkeni oldu. Gelecek 12 aylık dönemde harcama yapma düşüncesi ise bir önceki aya göre gerileme gösterdi.

Küresel piyasalarda ise bugün satın alma yöneticileri endeksi – PMI verileri açıklanacak. Ülkelerdeki ekonomik aktiviteleri ölçmek için önemli bir gösterge olan bu endeks açıklanacak verilere göre borsalara etkisi yakından takip edilebilir.

Borsa İstanbul’da bugün hafif satıcılı bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

ELITE: Yönetim kurulu kararı ile şirketin 54.000.000,-TL çıkarılmış sermayesinin, 250.000.000,- TL'lik kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak üzere, %150 oranında iç kaynaklardan artırılarak 135.000.000-TL'ye çıkarılmasına 19.01.2023 tarihinde karar verilmişti. Şirket ilgili karar doğrultusunda 23.01.2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapılmıştır.

ISSEN: Türkiye'de ve dünyada değişen konjektürel gerekçelerden dolayı, Hindistan Udaipur şehrinde yer alan şirketin yüzde 100 iştiraki ISBIR MEWAR PRIVATE LTD. şirketin önümüzdeki dönemlerde yapmayı planladığı kapasite artırımı ihtiyacına istinaden, mevcut fabrikasından Hindistan içerisinde yüzde 100 kapasite artırımına uygun daha büyük bir fabrikaya taşınması için kiralık veya satılık fabrika binası için araştırma çalışmaları yapmaya başlanmıştır.

ASUZU: Şirket, uluslararası pazarlarda büyüme hedefi doğrultusunda, Portekiz pazarında faaliyet göstermek üzere Nors Group bünyesindeki Auto Sueco ile distribütörlük anlaşması imzalamıştır. Auto Sueco firması Portekiz dışında Afrika pazarında da güçlü satış ağına sahip olup, bu işbirliği çerçevesinde Afrika pazarındaki fırsatların da değerlendirilmesi hedeflenmektedir.

 

Teknik Analiz

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, Pazartesi günü yüzde 1,56 düşüş göstererek günü 5404 seviyesinden tamamladı. Endekste aşağı yönlü hareketlerin devamı halinde 5340 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 5370 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5440 / 5560 / 5710
Destekler: 5340 / 5260 / 5120

 

VIOP Teknik Görünüm

VIOP30 kontratı, Pazartesi günü yüzde 1,80 gerileme göstererek günü 6054 puandan tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 6110 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 6015 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 6110 / 6180 / 6300
Destekler: 6015 /  5800 / 5650

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler