img
logo
Hızlı Menü
Arama

2 Kasım 2022, Çarşamba


Borsa İstanbul dün günü yüzde 1,90 yükselişle 4055 puandan tamamladı. Bu kapanış ile beraber endekste 4000 seviyesinin üzerinde ilk kapanış gerçekleşmiş oldu. Aynı zamanda 215 dolar bazlı direnç seviyesi de aşılmış oldu. Endekste yaşanan yükselişte sınai, teknoloji, madencilik ve ulaştırma sektörleri öne çıktı. Hisselerde ise pozitif etki SASA, BIMAS ve TCELL hisselerinden geldi. Negatif etki ise SISE, CCOLA ve AKBNK hisselerinde gerçekleşti. Vadeli Endeks Aralık 2022 kontratında ise dün 4750 seviyesinin görülmesinin ardından gelen tepki satışları ile günü 4637 seviyesinde tamamladı.

Küresel piyasalarda ise sabah saatlerinde FTSE endeksi yüzde 0,13 seviyesinde pozitif bir seyir sergilemektedir. Risk iştahındaki artış eğilimi sürüyor. ABD endeksleri bugün açıklanacak FOMC kararı öncesinde güne negatif bir kapanış yaptı. Özellikle dün açıklanan JOLTS İş ve Personel değişim verisi FED faizlerdeki yükseliş ivmesinin azalma beklentilerini düşürdü. Fed’in son toplantısından bu yana, tüketici talebinde yumuşama, konut piyasasında zayıflamaya dair işaretler olsa da enflasyondaki güçlü seyrin devam etmesi ve işgücü maliyetlerinin yükselmesi bugün açıklanacak karar sonrası açıklamaların önemini arttırmaktadır. Fed Başkanı Powell, gerçekleşen en son toplantıda dünyanın en büyük ekonominde durgunluğun göz ardı edilemeyeceğini belirtmişti.

Borsa İstanbul’da bugün pozitif bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


PAPIL: Şirket, yurtiçi yerleşik bir müşteriden gelen 403.760,00 dolar tutarlı tamamı PAPİLON üretimi ürünlerimizden ilgili yurtiçi/yurtdışı kurumlara teslim edilmek üzere sipariş alınmıştır. Talebin gün içinde hazır stoklarda teslim edilmesi planlanmaktadır.

KRONT: Şirketin büyük veri ve loglama ürünlerini 2015 yılından beri kullanmakta olan Pakistan'ın önde gelen mobil operatörü Ufone/ Etisalat, gereksinimleri ve artan trafik ihtiyaçları doğrultusunda şirket ile yeni bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma ile Ufone, 4G gereksinimleri ve 5G planlamaları kapsamında şebeke altyapısında oluşan büyük verinin işlenmesini ve saklanmasını Kron ürünleri ile sağlayacaktır. 5 yıllık anlaşma kapsamına Kron yazılım lisansları ve bakım destek hizmetleri dahil edilmiştir. Bu kapsamda 2022 yılı için 1.325.000 dolar, toplam 8.830.000 dolar tutarında bir sözleşme imzalanmıştır.

YEOTK: Şirket ile bir müşterisi arasında 01.11.2022, bir enerji santrali için enerji nakil hattı (ENH) kurulması kapsamında sözleşme imzalanmıştır. Tüm mühendislik, projelendirme, elektrik ve mekanik işler tarafımızdan anahtar teslim yapılacaktır. Sözleşme bedeli 672.500 EURO'dur.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, dün günü 4055 seviyesinde tamamladı. 4000 seviyesinin üzerinde ilk kapanış gerçekleşti. Dolar bazlı direnç noktası olan 215 seviyesi de aşıldı. Yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 4100 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4030 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4100 / 4200 / 4300
Destekler: 4030 / 3975 / 3900

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün 4750 seviyesine kadar yükseliş gösterdikten sonra gelen tepki satışları ile günü 4636 seviyesinde tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 4750 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketle 4560 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4750 / 4800 / 5000
Destekler: 4560 / 4500 / 4400

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler