img
logo
Hızlı Menü
Arama

18 Kasım 2022, Cuma


Borsa İstanbul’da bir önceki gün SASA ve HEKTS hisselerindeki pozitif etki endekste gizli kâr realizasyonuna neden olsa da dün bu pozitif etkisin sona ermesi gizliliğin ortadan kalkmasına neden oldu. Bu geri çekilmede endeks dün yüzde 3,45 seviyesinde geri çekilerek 4507 seviyesinde günü tamamladı. Bist100 endeksi yükselen trend üzerinde kaldığı sürece pozitif görünüm sürecek olsa da bazı hisselerdeki yüksek negatif etki bu trendin üzerinde kalıcılık sağlamayı zorlaştırabilir.

Bankacılık endeksi dün en çok değer kaybı yaşayan sektörler arasında yer alırken Sınai ve Holding sektörleri endekste yaşana geri çekilmeyi destekledi. Endeksti pozitif yönde etkileyen sektörlerde ise madencilik ve ulaştırma hisseleri yer aldı. Ulaştırma sektöründe yaşanan pozitif hareketlilik dikkat çekti. Ulaştırma sektöründe yaşanan risk iştahındaki artış Polonya’ya düşün füzenin Ukrayna savunma sistemindeki bir hatadan kaynaklandığı düşünülmesi ve Druzhba petrol boru hattında akışın yeniden başlaması ile gerçekleşti.

Borsa İstanbul’da bugün negatif bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

SUWEN: Şirket yurtdışı pazarlardaki büyüme planları çerçevesinde, Katar'da faaliyete geçmek üzere münhasır bayilik sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu sözleşmeye göre, 2023-2027 yılları arasında toplamda 4 mağaza açılması planlanmaktadır. Mağaza açılışlarına ilişkin bildirimler düzenli olarak kamuoyunun bilgisine sunulacaktır.

BRLSM: Şirket ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik A.Ş. ile Favori Çukurova Havalimanı İşletmeciliği A.Ş.  arasında Çukurova Havalimanı Projesi kapsamında; Birleşim Mühendislik, Mekanik tesisat işleri için 1.700.000 EUR+KDV, Erde Mühendislik, Elektrik tesisat işleri için 3.400.000 EUR+KDV olmak üzere 17.11.2022 tarihinde toplam 5.100.000 EUR + KDV yeni sözleşme imzalanmıştır. Şirket ve bağlı ortaklığının imzaladığı sözleşme bedeli güncel kurla toplam 116.749.200 TL'dir. Bu bildirimle birlikte; Çukurova Havalimanı Projesi'nin Mekanik ve Elektrik işleri için Şirket ve bağlı ortaklığının imzaladığı sözleşme bedeli daha önce alınan iki sözleşme ile birlikte güncel kurla toplam 501.311.908 TL'ye ulaşmıştır.

FRIGO: 2023 yılında yurt dışına sevk edilmek üzere 5.858.018  Euro tutarında ilave satış kontratı imzalanmıştır.

 

BİST Teknik Görünüm

 

Bist100 endeksi, dün günü yüzde 3,45 düşüşle 4507,24 puandan tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 4550 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4500 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4550 / 4600 / 4688
Destekler: 4500 / 4425 / 4330

 

VİOP Teknik Görünüm

 

Viop 30 endeks kontratı, dün gelen satışlar ile günü 4927 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 4986 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4840 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4986 / 5175 / 5270
Destekler: 4840 / 4750 / 4590

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler