img
logo
Hızlı Menü
Arama

3 Ekim 2022, Pazartesi


Borsa İstanbul’da Cuma günü itibariyle üçüncü çeyrek dönemini tamamlarken bu dönemlere ilişkin bilanço verileri Ekim ayının üçüncü haftası itibariyle açıklanmaya başlayacak.

Haftanın son işlem gününde küresel piyasalarda ağırlıklı olarak negatif bir seyir izlenirken Borsa İstanbul 100 endeksi günü pozitif tamamladı. Yaşanan bu yükselişte ulaştırma ve sınai hisselerinin öncülüğünde geldi. Bu paralelde de THYAO, HEKTS ve SASA hisseleri endekste pozitif etki yaratan şirketler oldu. Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında açık pozisyon sayısı en yüksek olan şirketler AKBNK, ODAS ve YKBNK kontratları olurken açık pozisyon değişimi en yüksek olan şirketler EKGYO, YKBNK ve PETKM kontratları oldu. Pay piyasasında ise THYAO, ALARK ve HEKTS şirketleri açığa satış işlem hacmi en yüksek olan şirketler olarak yer aldı.

Yurtiçi piyasalarda bugün Türkiye’nin Eylül ayı enflasyon rakamını karşılayacağız. ALB Yatırım olarak enflasyon beklentimiz aylık bazda yüzde 3,62 yıllık bazda ise yüzde 84,42 seviyesine yükseliş göstermesi yönündedir. İstanbul Ticaret Odası’nın açıklamış olduğu enflasyon verilerine göre, İstanbul’da perakende fiyatları yıllık bazda yüzde 107,42 seviyesinde artış gösterdi.

Küresel piyasalarda ise ABD hisse senetleri, merkez bankalarının enflasyonu kontrol altına almak için uygulamaya koyduğu yüksek faiz oranlarıyla 2008 küresel kriz sonrası en fazla geri çekilme yaşadığı dönem oldu.

Borsa İstanbul’da haftanın ilk işlem gününde alıcılı bir açılış bekliyoruz.


Şirket Haberleri


KONTR: Şirket, 132/33kV anahtar teslim trafo merkezi yapımı işi karşılığında toplam bedeli 6.730.000,00 dolar olan yurt dışı satış sözleşmesini 30.09.2022 tarihinde imzalamıştır.

ANALE: Şirket, 14.09.2022 tarihli KAP duyurusunda paylaşmış olduğu, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Gemlik Kampüs projesi PD Workshop tesisleri elektrik işlerinin yapılmasına yönelik  devam eden sözleşmemize ek zeyilname, proje işvereni Yapı Merkezi İnşaat ve Sanayi A.Ş. ile şirket arasında imzalanmıştır. Bahse konu ek iş kapsamı 48.950.000,00 TL’dir. Şirket projenin 2023 yılının ilk çeyreğinde tamamlanmasını planlanmaktadır.

ATSYH: Atlantis Yatırım Holding A.Ş.'nin iştiraki olan Naviga Tekstil San.ve İç Dış Ticaret A.Ş. ile Markap Tekstil ve Danışmanlık A.Ş. şirketi arasında 30.09.2022 tarihinde ihracat imalat sözleşmesi imzalanmış olup sözleşme tutarı 1.500.000,00 Euro’dur.

 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, geçtiğimiz haftanın son işlem gününde küresel piyasalara göre pozitif ayrışma göstererek günü 3180 seviyesinden tamamladı. Sıkışma hareketi içerisinde bulunan endekste 3060 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. 3250 seviyesi ise bu sıkışma hareketinin direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3198 / 3250 / 3320
Destekler: 3130 / 3100 / 3060


VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, Cuma günü 3484 seviyesine kadar geri çekilme gösteren endeks kontratında Bist100 endeksine benzer bir sıkışma hareketi görülmektedir. Bu sıkışma hareketinin direnç noktası 3645 seviyesi olarak takip edilebilir. Destek noktası ise 3410 seviyesi olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3645 / 3750 / 3864
Destekler: 3480 / 3400 / 3233

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler