img
logo
Hızlı Menü
Arama

26 Eylül 2022, Pazartesi


Borsa İstanbul’da 3715 seviyesinin görülmesiyle bankacılık sektörü öncülüğünde başlayan satışlar endekste 3150 seviyesine kadar geri çekilme yaşanmasına neden oldu. Bankacılık sektöründe bazı hisselerin spot ve vadeli kontratlarında taban serilerini sürdürdükleri bu dönemde vade sonunun yaklaşması piyasalarda kritik haftanın göstergelerinden bir tanesidir. Ayrıca Bist100 endeksinde orta vadeli yükselen trendin destek noktası işlem görmesi gelecek olağan satışlarda trendin kırılmasına neden olabilir.

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında açık pozisyon sayısı en fazla bulunan kontratlar SKBNK, TSKB ve ISCTR’dir. Pay Piyasasında ise açığa satış işlem hacmi en yüksek olan hisseler sırasıyla THYAO, SAHOL ve EREGL’dir. Yurtiçinde bu hafta Türkiye Ekonomik Güven endeksine ilişkin veri TUİK tarafından yayınlanacak.

Geçtiğimiz hafta küresel piyasalarda merkez bankalarına ilişkin veriler takip edildi. Fed, vermiş olduğu 75 baz puan artış kararı ile faizlerin gelecek yıla kadar sürebileceğine ilişkin açıklamalar ABD endekslerinde sert satışlara neden oldu. Ayrıca İngiltere Başbakanı Kwarteng’in daha fazla vergi indirimi yapma sözü vermesiyle GBPUSD paritesi Asya piyasalarının açılmasıyla 1.033 seviyesine kadar geri çekilme gösterdi. Paritenin dolar endeksindeki ağırlığı nedeniyle paritede yaşanan kayıp dolar endeksinin 114,40 seviyelerini görmesine neden oldu.

Borsa İstanbul’da bugün yatay bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


GESAN: Şirket, MUĞLA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ile 2 proje için toplam 11.000.000,00 Euro tutarında anlaşmaya varmıştır. Anlaşmaya göre Muğla İli Menteşe İlçesinde bulunan tesislere ‘'Elektriksel Altyapı ve Elektrik Otomasyon Sistemleri Kurulması İşi'' hususunda anlaşmaya varılmıştır. Anlaşma bedeli vergiler hariç 6.750.000,00 Euro'dur. Ayrıca Muğla İli Menteşe İlçesinde bulunan tesislere ‘'154 KV Trafo Merkezi ve Enerji Nakil Hattı Yapımı İşi'' hususunda anlaşmaya varılmıştır. Anlaşma bedeli vergiler hariç 4.250.000,00 Euro'dur.

FORMT: Şirket, ipten örülmüş bahçe mobilyaları üretmek için alımını gerçekleştirdiği, 17 adet yüksek hızlı her biri çift kafalı tekstil ip örgü makinaları 24.09.2022 tarihi itibari ile üretime başlamıştır
 

BİST Teknik GörünümBist100 endeksi, geçtiğimiz haftayı 3281 seviyesinden tamamladı. Endeks orta vadeli yukarı yönlü trendin destek noktasında hareketini sürdürmektedir. Yukarı yönlü hareketlerde 3330 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3277 seviyesi öncelikli destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3330 / 3400 / 3450
Destekler: 3277 / 3220 / 3200 

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, orta vadeli yukarı yönlü trendin destek noktasında bulunmaktadır. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketin devamı halinde 3740 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde 3630 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3740 / 3815 / 3860
Destekler: 3630 / 3565 / 3550

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler