img
logo
Hızlı Menü
Arama

25 Ağustos 2022, Perşembe


Küresel piyasalar dün günü hafif pozitif tamamladı. Dün günün en önemli verisi olan ABD ekonomisinin dayanıklı mal siparişleri beklentilerin altında kaldı. Dayanıklı mal siparişleri özellikle bize bu dönemde fabrika ekipmanları, bilgisayar ve çamaşır makinelerini gibi üç yıldan uzun ömürlü mallara olan talebi göstermektedir. Ve bu veri, düşük gelen öncü PMI verilerine paralel olarak ekonomide beklentinin aksine talepte yaşanan soğumayı desteklemektedir.

Yarın gerçekleşecek Jackson Hole toplantısı öncesinde Powell’dan beklenen mesaj, kısa vadeli büyüme hedefi için önemli risklerle karşı karşıya kalınsa da, Fed’in enflasyonu düşürmekte kararlı olacağını belirtmesi beklenmektedir.

ABD’de bugün takip edilecek bir diğer önemli veri 2. Çeyrek öncü GSYİH olarak takip edilmektedir. Temmuz ayının son haftası açıklanan diğer bir öncü veriye göre ABD ekonomisi beklentilerin aksine binde 9 seviyesine daralma gösterirken bugün açıklanacak veride bir önceki veriyle paralel bir daralma beklenmektedir.

Borsa İstanbul’da ise dolar bazlı grafiğin direnç noktası olarak gözüken 3150 – 3160 seviyesinden gelen tepki satışları ile Bist100 günü 3060 seviyesinden tamamladı. Bankacılık sektörüne gelen realizasyon ile başlayan geri çekilmeyi metal ana sanayi ve holding sektörleri destekledi. Bugün ise yurt içerisinde reel sektör güveni ile kapasite kullanım verilerini karşılanacak.
 

Şirket HaberleriMIATK: Şirket, UNICEF ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yürütülmekte olan Dijital Eğitim Platformu projesi kapsamında ‘Kitapların İnteraktif Etkinliklere Dönüştürülmesi’ projesinden KDV dahil 1.648.080 TL bedelle sipariş alınmıştır.

GESAN: Şirket, %70 oranında bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon A.Ş., BAŞKENT ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. tarafından 24/08/2022 tarihinde gerçekleştirilen ‘'HAVALI HÜCRE&TRAFO ÇERÇEVE ANLAŞMA ALIMI'' konulu ihaleye girmiş ve en avantajlı fiyatı vererek ihalede birinci olmuştur. İhale baz bedeli 1.152.000,00 USD'dir.
 

BİST Teknik GörünümBist100 endeksi, 3148 seviyesinden gelen tepki satışları ile günü 3060 seviyesinden tamamladı. Endekste aşağı yönlü hareketlerin devamı halinde 3040 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 3085 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3085 / 3130 / 3150
Destekler: 3040 / 3010 / 2924

 

VİOP Teknik GörünümViop 30 endeks kontratı, 3455 seviyesinden gelen tepki satışları ile günü 3360 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yaşanabilecek aşağı yönlü hareketlerde  3335 seviyesi desek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 3440 – 3460 seviyeleri direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3440 / 3460 / 3600
Destekler: 3335 / 3250 / 3190

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler