img
logo
Hızlı Menü
Arama

25 Ocak 2023, Çarşamba


Bugün Arçelik şirketinin 2022 yıllık finansal sonucu açıklanacak. Beklenti 968 milyon TL’lik kâr açıklaması yönünde olurken Net satışların 39,1 milyar TL düzeyinde gerçekleşmesi beklenmektedir. Ayrıca bugün yurt içerisinde kapasite kullanım verisini karşılayacağız. Türkiye tarafından alınan karar doğrultusunda İsveç ve Finlandiya toplantıları süresiz bir şekilde iptal edildi.

Borsa İstanbul’da ise haftanın ikinci işlem günüde satışlar devam etti. Gün içerisinde satışlar derinleşse de güçlü destek noktalarından gelen tepki alımları ile sınırlı kayıplarla günü tamamladı. Teknoloji sektörü dün günü pozitif tamamlayan tek endeks olurken en çok satış gıda sektöründe izlendi. Bist100 endeksinde bugün takip edeceğimiz önemli seviyeler arasında 5440 – 5560 seviyeleri direnç noktası olarak 5260 seviyesi ise destek noktası olarak takip edilebilir.

Küresel piyasalarda ise gelecek hafta gerçekleşecek FOMC toplantısı öncesinde pozitif bir iyimserlik sürüyor. Dün açıklanan ABD PMI verileri Aralık ayına göre artış gerçekleşirken İngiltere PMI verisi bir önceki aya göre geri çekilme gösterdi.

Borsa İstanbul’da bugün sınırlı bir pozitif açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

PSGYO: Şirket 15.12.2022 tarihinde, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından düzenlenen "Muğla Bodrum Türkbükü" ihalesinin 2. oturumuna katılmış olup,  en iyi teklif ortaklığımız tarafından verilmiştir. 23/01/2023 tarihli yazı ile ihalenin tarafımıza bırakıldığı bildirilmiştir. 

ISSEN: Şirket, Avrupa ve Kuzey Afrika'daki Pazar payını arttırmak, bu bölgedeki nihai tüketiciye daha yakın olmak ve daha hızlı servis vermek için Fransa'da satış ve pazarlama şirketi kurma çalışmalarını başlatmıştır.

BRLSM: İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Borsa İstanbul Projesi Faz 2 kapsamında Şirketimiz ihaleye teklif vermiş olup, işveren Cevahir Taahhüt İnşaat ve Ticaret A.Ş. ihalenin lehimize sonuçlandığını bildirmiştir.

GUBRF: 30.12.2022 tarihli KAP açıklamamızda Söğüt Altın Madeni Sahasında 2022 yılsonu hedefine yönelik çalışmalarda son aşamaya gelinmiş olduğu duyurulmuştu. Bu çalışmaların sonucu olarak Bağlı Ortaklığımız Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş. uhdesinde bulunan Söğüt Altın Madeni Sahasındaki ilk altın külçesi dökümünün (tesis açılışı) Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla 27 Ocak 2023 Cuma günü gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

 

Teknik Analiz

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, Salı günü yüzde 0,70 gerileyerek günü 5366 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 5560 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5260 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5440 / 5560 / 5700
Destekler: 5260 / 5120 / 5040

 

VIOP Teknik Görünüm

VIOP30 kontratı, Salı günü yüzde 0,54 yükselerek günü 6095 puandan tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 6180 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 6030 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 6180 / 6300 / 6510
Destekler: 6030 /  5920 / 5740

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler