img
logo
Hızlı Menü
Arama

6 Ocak 2023, Cuma


Borsa İstanbul’da dün beklenen formasyon satışı ile günü yüzde 7,37 düşüşle 5116 seviyesinden tamamladı. Endekste temel bir nedene dayalı düşüş gerçekleşmezken Bist100 endeksinin fibonacci %423,6 seviyesine ulaşması ile kademeli olarak kâr realizasyonları yaşandı. Dün gelen satışların artması ile kredili pozisyon taşıyan hesaplardaki satışlarında etkisi ile Borsa İstanbul’da ikinci devre kesici yaşandı. Bugün ise sabah seans açılışı ile birlikte negatif bir görünüme kavuşacak endekste panik satışlarının devam etmemesi halinde yukarı yönlü tepki alımları gelebilir.

Dün ise menkul kıymet istatistikleri yayımlandı. Verilere göre döviz tevdiat hesaplarındaki çıkış geçtiğimiz haftada devam etti. Yaklaşık 2 ay boyunca azalış eğilimini sürdüren döviz hesaplarındaki azalış 2 milyar dolara yükseldi. Bu dönemde kur korumalı mevduat hesaplarında da 48 milyar TL’lik düşüş gözlemlendi.

Dün küresel piyasalarda ise ABD’de ADP tarım dışı istihdam değişikliğinin beklentinin üzerinde gelmesi Fed tarafında faiz artırımında daha da devam edebileceği endişeleri ile günü yüzde 1’e yakın negatif tamamladı. Bugün ise ABD’nin işsizlik verisi ile tarım dışı istihdam rakamları piyasanın önemle takip edeceği bir unsur olarak öne çıkmaktadır.

Borsa İstanbul’da bugün negatif bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

MANAS: Dün yayınlanan SPK bülteninde Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin bedelsiz sermaye artırımını onaylandı. İç kaynaklardan karşılanacak olan tutar ile mevcut sermaye 82.764.000 TL olacak.

AYES: Dün yayınlanan SPK bülteninde Ayes Çelik Hasır ve Çit Sanayi Anonim Şirketi bedelsiz sermaye artırımını onaylandı. İç kaynaklardan karşılanacak olan tutar ile mevcut sermaye 30.056.400 TL olacak.

SMRTG: Şirketimiz ile yurtiçinde yerleşik büyük bir müşteri arasında KDV hariç 21.945.000,00 ABD Doları bedel üzerinden güneş paneli satışına istinaden yurtiçi satış sözleşmesi imzalanmıştır.

BEYAZ: Otomotiv Distribütörleri Derneği verilerine göre; Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2022 yılı Ocak-Aralık döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre % 6,22 oranında artarken, Beyaz Filo olarak sıfır araç satışlarımız %10,45 oranında artmıştır.

 

Teknik Analiz

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, Perşembe günü yüzde 7,36 seviyesinde gerileme göstererek günü 5116 seviyesinden tamamladı. Endekste aşağı yönlü hareketlerin devamı halinde 5000 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 5300 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5300 / 5350 / 5550
Destekler: 5000 / 4850 / 4710

 

VIOP Teknik Görünüm

VIOP30 kontratı, Perşembe günü yüzde 7,17 yükselerek günü 5844 puandan tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 5960 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5800 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5960 / 6300 / 6500
Destekler: 5800 /  5600 / 5320

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler