img
logo
Hızlı Menü
Arama

18 Temmuz 2022, Pazartesi


Bu Hafta Gözler Merkez Bankalarında Olacak


Geçtiğimiz hafta açıklanan ve beklentilerin üzerinde gelen ABD enflasyonu sonrasında bu hafta açıklanacak Euro bölgesi enflasyonu ve ECB’nin faiz kararı takip edilecek önemli verileri arasındadır. Ayrıca bu hafta TCMB’nin faiz kararı açıklanacak. FED tarafında ise gelecek hafta yapılacak FOMC toplantısı öncesinde ekonomist beklentileri 75 baz puan artış olması yönündedir. Çin’de geçtiğimiz hafta vaka sayılarında yaşanan artış sonrasında test kampanyasına başlamasına karar verildi.

ABD piyasaları haftayı pozitif bir şekilde tamamladı. Cuma günü Dow Jones %2,15 yükseliş sergilerken S&P500 %1,92 ve Nasdaq %1,79 seviyesinde pozitif tamamladı. Bu sabah saatlerinde ise ABD vadeli endeksleri %0,25 - %0,75 seviyeleri arasında pozitif bir görünüm sergilemektedir. Avrupa piyasalarında ise Dax endeksi haftayı %2,76 seviyesinde yükselerek tamamladı. Sabah saatlerinde ise Dax vadeli endeksi %0,43 seviyesinde pozitif bir görünüm sergilemektedir.

Borsa İstanbul ise Perşembe günü %1,06 düşüşle günü 2382 puandan tamamladı. Ulaştırma ve holding sektörleri endekste en çok değer kaybeden sektörler arasında yer aldı. Endekste yaşanan düşüşte ise negatif etki THYAO, ENKAI ve SISE hisselerinden geldi. Geçtiğimiz hafta 900 seviyelerine kadar yükselen CDS Cuma gününü 877 seviyesinden tamamladı. Bu sabah saatleri itibariyle Türkiye 5 yıllık devlet tahvili %17,99 seviyesine yükselirken 2 ve 10 yıllık tahviller sırasıyla %23,61 ve %17,66 seviyelerinde bulunmaktadır.BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksinde, Perşembe günü aşağı yönlü baskı sonrası yaşanan geri çekilmeyle 2361 seviyesi tekrardan önemli bir destek bölgesi olarak gündeme geldi. Yurtdışı tarafındaki pozitif havanın etkisiyle alımların gelmesi durumunda 2470 seviyesi ilk direnç bölgesi olarak takip edilebilir. Geri çekilmelerde ise 2361 seviyesi destek bölgesi olarak izlenebilir.

Dirençler: 2470 / 2510 / 2586
Destekler: 2361 / 2310 / 2264

 

VİOP Teknik Görünüm

Viop endeks kontratında kısa vadeli düşen kanalın alt bandı test edilirken, olası tepki alımlarının gelmesi durumunda 2639 seviyesi ilk direnç bölgesi olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 2583 ve 2560 seviyeleri destek bölgesi olarak izlenebilir.

Dirençler: 2639 / 2700 / 2739
Destekler: 2583 / 2560 / 2520


 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler