img
logo
Hızlı Menü
Arama

7 Şubat 2023, Salı


Türkiye’de meydana gelen deprem nedeniyle dün SPK tarafından alınan depo şartı düzenlemesi bugün itibariyle sonlandırıldı. Pazartesi, sabah açılış itibariyle Bist100 endeksine gelen tepki satışları 4750 seviyesine kadar geri çekilme yaşanmasına neden oldu. Seans kapanışına doğru gelen güçlü tepki alımları ile 4937 seviyesine kadar yükselen endeks günü yüzde 1,35 seviyesinde değer kaybı yaşayarak 4930 seviyesinden tamamladı. 

Dün endekste öne çıkan sektörler Taş-Toprak, metal ana sanayi ve teknoloji oldu. Bu süreçten sonra endekste 4990 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. 5120 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanması halinde güçlü görünümün devam edeceği Bist100 endeksinde 4700 seviyesi ise güçlü bir destek noktası olarak takip edilebilir.

Küresel piyasalarda ise hafif geri satıcılı bir seyir gözlemlenirken gözler bugün Fed Başkanı Powell’ın konuşmasında olacak. Sabah saatlerinde ABD vadeli endeksleri hafif pozitif bir görünüm sergilemektedir.

Borsa İstanbul’da sınırlı pozitif bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

BRSAN: Şirket, Borusan Mannesmann'ın, ABD'de GCX projesi kapsamında 2018 - 2019 yıllarında Türkiye'den ABD'ye ihracatı yapılan borularla ilgili tüm vergi alacakları, ısrarla takip edilen ve lehe sonuçlanan hukuki süreç neticesinde ABD Gümrük İdaresi'nden faizi ile birlikte toplam 48,9 milyon dolar tahsil edilmiştir. Söz konusu tahsilat içerisinde yer alan 7,5 dolar tutarındaki faiz, konsolide mali tablolara gelir olarak kaydedilecektir.

SMRTG: Şirketin küresel bir oyuncu olunmasına yönelik uzun vadeli stratejileri doğrultusunda, operasyonel kabiliyeti ve mali gücünün yurt dışında daha verimli ve finansal açıdan daha güçlü merkezi bir çatı yapısı altında oluşturulması çerçevesinde, Hollanda'da yerleşik Smart Global Enterprises & Trading BV ünvanlı 50.000,00 Euro sermayeli yeni bir şirket kurulmasına ve yeni kurulacak şirketin sermayesine %100 oranında sermaye payı ile iştirak edilerek tüzel kişi ortak olunmasına karar verilmiştir.

ORGE: Şirketin devam eden işleri arasında yer alan Bakırköy - Kirazlı Metro Projesi'nde, Özgürlük Meydanı İstasyonu, İncirli İstasyonu, Yıldıztepe İstasyonu,  Yıldıztepe-Molla Gürani İstasyonu Arası TVF Yapısı, Acil Kaçış Şaftları ve Hat Boyu Tünel Elektrik İşlerine ilişkin olarak verilen 9.000.000 Euro tutarındaki teklifimizin kabul edildiği İşveren Aga Enerji Nak. Mad. İnş. San. ve Tic. A.Ş. tarafından şirkete bildirilmiştir. 

TRILC: Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu ülkemizde yaşanan deprem felaketindeki yaraların sarılmasına destek maksadı ile afet bölgesine 100.000 adet serumun hibe olarak gönderilmesine karar vermiş ve yardım yola çıkarılmıştır.

 

Teknik Analiz

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, haftanın ilk işlem gününü yüzde 1,35 gerileme göstererek 4930 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 4990 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4750 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 4990 / 5120 / 5375
Destekler: 4750 / 4700 / 4600

 

VIOP Teknik Görünüm

VIOP30 kontratı, haftanın ilk işlem gününü 5440 puandan tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5610 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5315 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5610 / 5765 / 5860
Destekler: 5315 /  5260 / 5100

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler