img
logo
Hızlı Menü
Arama

26 Ekim 2022, Çarşamba


Borsa İstanbul dün yatay bir seyir sürdürerek günü 3975 seviyesinden tamamladı. Endekste gün içerisinde 4010 (215,70$) direnç noktasından ve 3928 destek noktasından tepki hareketleri gerçekleşti. Gün içerisinde 4000 seviyesinin üzerine çıkılsa da kalıcılık sağlanamıyor. Bu seviyede kısa vadede kalıcılık sağlanması bilançoların beklenti üzerinde gelmesiyle sağlanabilir. Endekse dün pozitif etki sağlayan şirketler SISE ve SASA olurken negatif etki sağlayan şirketler HEKTS ve TCELL hisseleri oldu. Sektörlerde ise bankacılık ve holding pozitif bir görünüm gerçekleştirirken madencilik ve teknoloji hisseleri negatif bir görünüm gerçekleştirdi.

Küresel piyasalarda ise ABD endekslerine dip noktalardan gelen tepki alımlarının etkisi sürmeye devam ediyor. Dün itibariyle yüzde 2 seviyelerine kadar yükseliş eğilimini sürdürdü. Sabah saatlerinde ise ABD vadeli kontratlarında yüzde 2 seviyelerine kadar negatif bir görünüm izlenmektedir. İlerleyen günlerde açıklanacak ECB ve FED faiz kararı ile ABD GSYİH verisi endekslerdeki ana yönün belirleyicisi olabilir.

Sabah saatlerinde Borsa İstanbul’da yatay bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


KLSYN : Şirket ile finans sektöründe faaliyet gösteren bir yurtiçi müşterisi arasında, hareketli mobilya tasarım ve üretim ihtiyaçlarını karşılamak üzere Birinci Etapta 33.718.000 TL + 197.000 Euro + KDV tutarında sözleşme imzalanmıştır. Şirket mobilya sevkiyatının Aralık 2022 tarihinde yapılması planlanmaktadır.

OYLUM: Şirket 563,85 kWp gücündeki Güneş Enerjisi Santrali yatırımını tamamlamış ve 26.10.2022 tarihi itibariyle TEDAŞ nezdinde santralin geçici kabul süreci bitirilmiştir. Şirketin daha önce de açıklaması üzerine; Şirketin üretim faaliyetlerinde ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisinin yaklaşık yarısının bu santralden karşılanması hedeflenmektedir.

TMSN: 17.11.2021 tarihli Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü, Gölcük Tersanesi Komutanlığı ile Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. arasında imzalanan Stratejik İşbirliği Anlaşması gereğince 21.10.2022 tarihinde T.C. Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü ile TÜMOSAN Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. arasında, Çekici Vasıta (Katır) Tahrik Sistemi Değişimi Tedarikine yönelik (Motor, Şanzıman, Kontrol Sistemi, Dümenleme Sistemi, Göstergeler ve Aküler) tedarik sözleşmesi imzalanmış olup, 25.10.2022 tarihi itibariyle gizlilik ve beyan görüşmeleri tamamlanmıştır.

SAYAS: Şirket, Enercon Küresel Tedarik departmanı tarafından düzenlenen çevrimiçi ihale sonucunda 18 set rüzgar türbin kulesi aksamına yönelik 603.577,50 EUR tutarında bir ihale kazanılmıştır. Tedarikler yerli projelere yönelik olarak gerçekleştirilecektir.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, dün pozitif gerçekleşen pozitif bir açılış sonrasında günü 3975 seviyesinde yatay bir hareketle tamamladı. Yukarı yönlü hareketlerde 4000 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3940 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4000 / 4010 / 4170
Destekler: 3940 / 3890 / 3805

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün günü 4383 seviyesinden tamamladı. Yukarı yönlü hareketlerde 4424 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4380 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4424 / 4510 / 4600
Destekler: 4380 / 4340 / 4260

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler