img
logo
Hızlı Menü
Arama

20 Haziran 2022, Pazartesi


Küresel piyasalarda artan resesyon endişeleri geçtiğimiz hafta borsalarda sert satışlara neden oldu. Cuma günü açıklanan Euro bölgesi mayıs ayı enflasyonu beklentiye paralel gelse de yıllık bazda %8,1 seviyesine yükselerek rekor seviyeye ulaştı. Bugün ABD’de piyasaları Bağımsızlık Günü nedeniyle kapalı olurken Avrupa tarafında AMB Başkanı Lagarde’ın konuşması takip edilecek.

Küresel piyasalar haftanın son işlem gününde ağırlıklı olarak pozitif bir kapanış gerçekleştirdi. ABD endekslerinden Dow Jones %0,13 seviyesinde yatay bir kapanış yaparken S&P500 %0,22 ve Nasdaq %1,43 pozitif bir kapanış yaptı. Sabah saatlerinde ABD vadeli kontratları %0,10 - %0,50 seviyesinde pozitif bir hareketlilik sergilemektedir. ABD 10 yıllık devlet tahvilleri ile %3,23 seviyesinde bulunmaktadır. Avrupa piyasalarında ise haftaya %0,67 seviyesinde pozitif bir kapanış yaptı. Sabah saatlerinde ise Dax vadeli kontratı yatay bir seyir sürdürmektedir.

Borsa İstanbul’da ise haftanın son işlem gününde Bist100 endeksi %1,93 seviyesinde pozitif bir kapanış gerçekleştirdi. Endekste 77 hisse güne pozitif bir kapanış yaparken 20 hisse güne negatif bir kapanış yaptı. Cuma gününün en çok yükseliş gösteren sektörü %5,20 ile bankacılık oldu. Endekste pozitif etki AKBNK ve SISE hisselerinden gelirken negatif etki EREGL hissesinden geldi. Türkiye’nin 5 yıllık CDS’i 825 puanda bulunurken Türkiye 10 yıllık devlet tahvilleri %19,13 seviyesinde bulunmaktadır.
 

BİST Teknik GörünümBist100 endeksi, haftanın son işlem gününde bankacılık endeksinin öncülüğünde günü pozitif kapattı. Geri çekilmenin sonlanıp yukarı yönlü hareketin başlaması durumunda ilk direnç bölgesi olarak 2538 seviyesi takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 2494 ve 2469 seviyeleri destek bölgesi olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2538 / 2586 / 2619
Destekler: 2494 / 2469 / 2433

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop endeks kontratı Cuma günü yaşanan yükseliş sonrası kısa vadeli düşüş trendi dışında fiyatlanırken, alıcılı bir gün yaşanması durumunda yukarda 2866 ve 2927 seviyeleri direnç bölgesi olarak takip edilebilir. Geri çekilmelerde ise 2782 ve 2724 seviyeleri sıralı destek bölgesi olarak izlenebilir.

Dirençler: 2866 / 2927 / 2990
Destekler: 2782 / 2724 / 2670

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler