img
logo
Hızlı Menü
Arama

9 Ocak 2023, Pazartesi


Perakende sektörlerinde başı çeken Migros, Şok, Carrefoursa ve Bim’in Ocak ayında fiyat sabitleme kampanyaları diğer sektörlere de yayılıyor. Türkiye Giyim ve Sanayiciler Derneği Başkanı Kaya, marketlerdeki etiket sabitlemeyi gelecek dönemde konfeksiyonda da görüleceğini bildirdi. 

Rusya, geçtiğimiz hafta sonunda 36 saat sürecek bir ateşkes uygulamasına gitmişti. Ateşkes süresin dolması ile birlikte Rusya, Makiivka’da ölen 89 Rus askerinin intikamı almak için misilleme saldırı düzenledi ve Ukrayna’da 600’den fazla askerin can verdiği açıklandı. Yapılan bu saldırı ile süresiz bir ateşkes olasılığının azaldığı varsayılıyor.

Borsa İstanbul’da ise Cuma günü, Perşembe gününün aksine pozitif bir seyir hâkimdi. Endeks kayıpları telefi etmeye çalışarak günü yüzde 4,41 yükselişle 5342 seviyesinden tamamladı. Endekste en yüksek pozitif etki THYAO hissesinde gerçekleşirken negatif etki sağlayan bir hisse olmadı. Sektör bazlı incelendiğinde ise Ulaştırma ve Teknoloji hisselerinin pozitif seyirdeki payı yüksek oldu.

Cuma günü küresel piyasalarda da hareketli bir veri akışı vardı. ABD’de tarım dışı istihdam verisinin beklenti üzerinde gelse de çalışan ücretlerinde daha zayıf bir artış gerçekleşmesi 2023 yılının ilk haftasında güçlü bir kapanış yapılmasına neden oldu.

Borsa İstanbul’da pozitif bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

HKTM: Hidromekanik ve Robotik Sistemler alanında faaliyet gösteren firma, Proveedora Industrial Vargas S.A. de C.V. ile Meksika bölgesi için distribütörlük anlaşmasına vardı. Proveedora Industrial Vargas S.A. de C.V. 30 yıldır Meksika'nın genelinde ve Latin Amerika bölgesinde plastik sektörüne yönelik ekipman tedarikinde bulunan ve Meksika genelinde satış ve teknik servis ağı gelişkin olarak kurulu sektöründe repütasyonu çok yüksek olan bir şirket konumundadır. Gerçekleştirilen bu iş birliği sayesinde HKTM kendi ürettiği robotlarının satış ağını daha da geliştirmekte ve Amerika kıtasında da ilk adımını da atmış bulunmaktadır.

GESAN: Şirket, EREN HOLDİNG' e bağlı EREN PERAKENDE VE TEKSTİL A.Ş.'nin Bitlis'te bulunan 3 tesisine, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nin 5.1.c maddesi kapsamında Öztüketim Çatı Güneş Enerjisi Santralleri yapılması hususunda ilgili firma ile anlaşmaya varmış olup, sözleşme sürecine geçilmiştir.  Projelerin bedeli vergiler hariç toplam 8.580.427,00 dolardır.

YEOTK: Şirketimiz ile bir müşterimiz arasında bugün (06.01.2023) Tekirdağ Çerkezköy'de membran çatı üzerine kurulacak çatı üzeri Güneş Enerjisi Santrali (GES) tesis edilmesi için PV panel tedariği hariç anahtar teslim kurulumu amacıyla, 2.400.000 USD+KDV bedelli sözleşme imzalanmıştır.

 

Teknik Analiz

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, haftanın son işlem gününde yüzde 4,41 yükseliş göstererek haftayı 5342 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 5420 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5550 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5420 / 5550 / 5710
Destekler: 5550 / 5050 / 5000

 

VIOP Teknik Görünüm

VIOP30 kontratı, Cuma günü yüzde 2,73 yükselerek haftayı 6003,5 puandan tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 6160 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5800 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 6160 / 6300 / 6470
Destekler: 5800 /  5690 / 5595

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler