img
logo
Hızlı Menü
Arama

26 Mayıs 2022, Perşembe


Borsa İstanbul Çarşamba gününü %1,81 yükselişle 2418 puandan tamamladı. Endeksi 77 hisse artış gösterirken 19 hisse güne negatif bir kapanış yaptı. Endekste en çok yükselen sektör %2,92 ile holding sektörü oldu. Endekste yukarı yönlü harekette ana etki SISE, ARCLK ve EREGL hisselerinden geldi. Küresel piyasalar Çarşamba gününü ağırlıklı olarak pozitif tamamladı. ABD endekslerinden Dow Jones %0,60 seviyesinde yükseliş kaydederken S&P500 %0,95 ve Nasdaq %1,51 seviyesinde yükseliş ile tamamladı. Avrupa piyasalarında ise DAX endeksi %0,63 seviyesinde yükseliş gerçekleştirdi.

Yurt içinde bugün TCMB’nin PPK kararı beklenirken anketlere göre herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Dün NATO üyeliği için Finlandiya ve İsveç heyetleri ile görüşme gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın savunma sanayi ürünlerine dönük yaptırımların kaldırılması yönünde bir olumlu tavrı heyetlerden gördüklerini bildirdi. FOMC toplantı tutanakları dün yayınlandı. Tutanaklara göre gelecek birkaç toplantıda üyeler 50 baz puanlık faiz artışını desteklediğini gösterdi.

Küresel vadeli piyasalarda ise ağırlıklı olarak negatif bir görünüm hakim durumdadır. ABD vadeli kontratları %0,21 - %0,67 seviyesi arasında negatif bir görünüm sürdürmektedir. Avrupa vadeli kontratı DAX ise %0,29 seviyesinde bir düşüş izlenmektedir. Borsa İstanbul akşam seansı 2 puan yükselişle günü 2807 puandan tamamladı.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi 2360 bölgesinden destek bulması sonrasında gelen alımlar ile 2425 direnç bölgesini test etti. 2425 direnç bölgesinin geçilmesi durumunda yukarı yönlü harekette 2459 seviyesi bir sonraki direnç olarak izlenebilir geri çekilmelerde ise 2360 seviyesi destek olarak geçerliliğini korumaktadır.
Dirençler: 2425 / 2459 / 2497
Destekler: 2360 / 2310 / 2264

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop endeks kontratı yukarı yönlü hareketini devam ettirirken gün içerisinde alımların gelmesi durumunda 2828 seviyesi ilk direnç noktası olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 2715 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.
Dirençler: 2828 / 2927 / 2989
Destekler: 2715 / 2672 / 2610

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler