img
logo
Hızlı Menü
Arama

22 Haziran 2022, Çarşamba


Geçtiğimiz hafta küresel piyasalarda yükselen enflasyon ve merkez bankalarının sıkılaşma stratejileri ile endeksler Mart 2020 tarihinden itibaren en kötü haftayı geride bıraktı. Bu hafta ise risk iştahındaki artış küresel piyasalarda yukarı yönlü hareketi destekledi. İngiltere tarafında ise bugün tüketici fiyat endeksi açıklanacak. Piyasadaki beklenti aylık bazda %0,6 artış yıllık bazda ise %9,1 seviyesine yükselmesi yönündedir. ABD’de ise dün açıklanan konut satışları bir önceki aya göre düşüş gösterirken bunun nedeni artan ipotek maliyetlerinden kaynaklanmaktadır. Türkiye’de ise İstanbul’da tahıl krizini çözmek için dörtlü görüşme yapılması planlanıyor.

Küresel piyasalarda ise ABD endeksleri bağımsızlık günü sonrasında S&P500 %2,45 seviyesinde yukarı yönlü hareket gösterirken Dow Jones %2,15 Nasdaq ise %2,49 seviyesinde pozitif bir kapanış gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde ABD vadeli kontratlarda %0,75 - %0,85 seviyeleri arasında negatif bir hareketlilik var. Avrupa piyasasında ise Salı gününü sınırlı bir pozitif görünüm ile tamamladı. Dax endeksi güne %0,20 ile hafif pozitif bir kapanış yaparken İngiltere FTSE100 enflasyon verisi öncesinde günü %0,42 seviyesinde tamamladı. Sabah saatlerinde ise Dax kontratı %1,15 seviyesinde negatif bir hareketlilik sergilerken FTSE100 kontratı %0,89 seviyesinde negatif bir görünüm sergilemektedir.

Türkiye’de ise Borsa İstanbul dün günü %1,44 yükselişle 2576 puandan tamamladı. Endekste en çok yükselen sektör metal oldu. Endekste pozitif kapanışa etki ise EREGL ve TUPRS hisselerinden geldi. Sabah saatlerinde Türkiye gösterge faizi %25,89 seviyesinde seyretmektedir. Türkiye 5 yıllık CDS ise 805 seviyesinde bulunmaktadır. Yarın açıklanacak Merkez Bankası kararı öncesinde beklentiler herhangi bir değişiklik olmaması yönündedir.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, metal sektöründe yaşanan tepki alımlarının da etkisiyle 2543 direnç seviyesinin kırılması sonrasında kısa vadeli yükselen kanal içerisinde hareketini sürdürüyor. Yükselişin devam etmesi durumunda 2586 yukarda ilk direnç bölgesi olarak takip edilirken, geri çekilmelerde 2543 ve 2494 seviyeleri destek bölgesi olarak izlenebilir.

Dirençler: 2586 / 2619 / 2655
Destekler: 2543 / 2494 / 2469

 

VİOP Teknik GörünümViop endeks kontratı, yaşanan yükseliş sonrası 2845 direnç seviyenin üzerinde fiyatlanıyor. Alımların devam etmesi durumunda yukarda 2927 seviyesi ilk direnç olarak takip edilirken, geri çekilmelerde 2845 ve 2782 seviyeleri destek bölgesi olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2927 / 2990 / 3020
Destekler: 2845 / 2782 / 2724

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler