img
logo
Hızlı Menü
Arama

24 Şubat 2023, Cuma


Geçtiğimiz hafta 16,434 milyar TL’lik yeni bir giriş olan KKM hesaplarında toplam tutar 1,499 trilyon TL’ye ulaştı.  Yurt dışı yerleşiklerin ise hisse senedi portföylerinde 9,22 milyon dolarlık artış gözlemlendi. Yurt içi yerleşik döviz tevdiat hesapları ise geçtiğimiz hafta 3,016 milyar dolar azalarak 190,511 milyar dolara geriledi. 

TCMB’nin faiz kararı ise dün beklentilerin altında kaldı. Ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın bir hafta vadeli repo faiz oranı yüzde 8,5 seviyesine geriledi.

Borsa İstanbul’da ise dün günü yüzde 0,29 yükselişle 5086 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketleri destekleyen sektörler gıda ve madencilik oldu. Aşağı yönlü baskı ise metal ana sanayi ve sınai sektörlerinde gerçekleşti. 

ABD ekonomisinde ise dün GSYİH verisi açıklandı. Beklentiler ekonominin dördüncü çeyrekte yüzde 2,9 büyümesi yönündeydi. Gerçekleşen rakam ise yüzde 2,7 oldu. Bugün ise ABD endekslerini ve Fed’in gelecek kararlarını etkileyebilecek PCE Kişisel Gelir/Gider harcamaları açıklanacak.

Borsa İstanbul’da sınırlı pozitif bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

MACKO: Fransa'da mukim %100 bağlı ortaklığımız Activaweb SAS ile Fransa'da yerleşik ve hisseleri borsada işlem görmekte olan La Française des Jeux (FDJ) arasında 2023 yılı için minimum 540.000 Euro getiri garantili reklam sözleşmesi imzalanmıştır.

ENJSA: Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği, Madde 10 kapsamında iki temel performans göstergemiz olan Faaliyet Gelirleri ve Baz Alınan Net Kar'a ilişkin orta vadeli beklentilerimiz Türkiye Finansal Raporlama Standartları bazında aşağıda sunulmuştur. 

Faaliyet Gelirleri 2022-2025 Bileşik Yıllık Büyüme Oranı: %30-40

Baz Alınan Net Kar 2022-2025 Bileşik Yıllık Büyüme Oranı: %25-35
 

BARMA: Dün SPK bülteninde Barem Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin 210milyon TL’lik bedelsiz sermaye artırımı onaylandı.

ISBIR: Dün SPK bülteninde İşbir Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş’nin 283milyon TL’lik bedelsiz sermaye artırımı onaylandı.

KCAER: Sürdürülebilirlik Akademisi ortaklığı ile bağımsız denetçi kuruluş Bureau Veritas (BV) tarafından yapılan Greencheck - Yeşil Kontrol Belgesi denetimi sonrasında en üst seviye olan ALTIN sertifika almaya hak kazanmıştır. Bu sertifika ile fabrikalarımızın yeşil dönüşümünü, çevresel performanslarını ve uluslararası standartlara uygunluk durumunu, sürdürülebilir iş uygulamalarındaki yeşil taahhütlerini belgelendirmiş bulunmaktayız. Çevre, enerji, sera gazı, su, iş sağlığı ve güvenliği yönetiminin de aralarında bulunduğu 12 farklı kategoride değerlendirilen şirketimiz, demir çelik sektöründe Greencheck Gold-Yeşil Uygunluk belgesi alan ilk firma olmuştur.

 

Teknik Analiz

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, Perşembe günü yüzde 0,29 yükseliş göstererek günü 5086 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 5115 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5050 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5200 /  5350 / 5570
Destekler: 5050 / 4940 / 4700

 

VIOP Teknik Görünüm

VIOP30 kontratı, Perşembe günü yüzde 0,12 yükselerek günü 5632 puandan tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5790 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5550 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5790 / 5930 / 6000
Destekler: 5550 /  5330 / 5250

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler