img
logo
Hızlı Menü
Arama

27 Ocak 2023, Cuma


TCMB tarafından gönderilen yazıya göre, TCMB’nin karşı taraf olduğu kur korumalı mevduat işlemlerindeki faiz sınırı kaldırıldığı bildirildi. Bu hafta açıklanan menkul kıymet ve haftalık banka istatistiklerine göre, yurt içi yerleşiklerin döviz tevdiat hesabında geçtiğimiz haftaya göre azalış gerçekleşti. Bu grup içerisinde gerçek kişi yabancı para mevduatlardan çıkış görülürken tüzel kişiler yabancı para talebinde bulundu. Yurt içi yerleşiklerin döviz tevdiat hesabındaki toplam tutar böylelikle 197.8 milyar dolara yükseldi. 

Kur korumalı mevduat ise geçtiğimiz hafta 12.2 milyar TL’lik yükselişle 1.38 trilyon TL’ye yükseldi. Bugün, TCMB tarafından bankalara yönlendirilen yazıda bankalarca açılan vadeli TL mevduat hesaplarına uygulanacak azami faiz oranı, TCMB tarafından belirlenen politika faiz oranının altında olmamak koşuluyla bankalar tarafından belirlenebileceği ifade edildi. Bu karar ile KKM tarafına ilgi gelecek dönemde daha da fazla artabilir.

Borsa İstanbul’da ise volatilite sürmeye devam ediyor. Hafta başından itibaren yüzde 5’e yakın bir gerileme gösteren bist100 endeksi dün kapanışı 5231 seviyesinden gerçekleştirdi. Yukarı yönlü hareketlerde 5420 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5110 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Küresel piyasalarda ise ABD büyüme verisi sonrasında belirgin bir yavaşlama olduğunun fark edilmesi ile ABD endekslerinde yukarı yönlü alımlar gerçekleşti.

Borsa İstanbul’da bugün yatay bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

ARDYZ: Şirket Yozgat Sorgun Belediyesi ile "Elektronik Denetleme Sistemlerinin (EDS) Garanti, Bakım, Onarım ve İşletilmesi" işi için gelir paylaşımı yöntemi ile 26.01.2022 tarihinde 5 yıl süreli sözleşme imzalamıştır.

ASUZU: Şirketimiz, uluslararası pazarlarda büyüme hedefi doğrultusunda, İrlanda ve İngiltere pazarlarında faaliyet göstermek üzere EVM firması ile distribütörlük anlaşması imzalamıştır.

SMRTG: Şirket %100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile yurtiçinde yerleşik kurumsal bir müşterisi arasında KDV hariç toplam 1.311.500,00 dolar tutarında Güneş enerjisi santrali anahtar teslim kurulumuna istinaden yurtiçi satış sözleşmesi imzalanmıştır.

ALFAS: Şirket ile Afyonkarahisar merkezli Bara Mühendislik Elk. İnş. San. Tic. Ltd. Şti. arasında güneş paneli satışına ilişkin KDV hariç yaklaşık olarak toplam 7.200.000,00 dolar tutarında sipariş alınmış olup, söz konusu siparişe ait avans ödemeleri alınmıştır.

 

Teknik Analiz

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, Perşembe günü yüzde 1,26 seviyesinde gerileme göstererek günü 5231 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 5420 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5110 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5420 / 5560 / 5710
Destekler: 5110 / 5000 / 4930

 

VIOP Teknik Görünüm

VIOP30 kontratında yukarı yönlü hareketlerde 6030 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5800 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 6030 / 6180 / 6300
Destekler: 5800 /  5600 / 5530

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler