img
logo
Hızlı Menü
Arama

9 Aralık 2022, Cuma


Dün BDDK tarafından menkul kıymet istatistikleri açıklandı. Verilere göre geçtiğimiz hafta 339,7 milyon dolarlık hisse alımı gerçekleşerek hisse senedi stoku 26,740 milyar dolara yükseldi. Kur korumalı mevduatta ise 7,8 milyar TL’lik çıkış gerçekleşti ve toplam KKM hacmi 1,464 milyar TL’ye gerileme gösterdi. Özellikle KKM tarafında yaşanan çıkışlar enflasyon üzerinde reel getiri sunan Borsa İstanbul’a ilginin arttığına işaret edebilir.

Borsa İstanbul’da ise dün gerçekleşen volatilite hareketlerden sonra günü yükselişle tamamladı. Özellikle madencilik, banka ve teknoloji sektörleri öncülüğünde yükseliş gerçekleştiren Borsa İstanbul’da metal ana sanayi ve sınai sektörlerindeki kâr realizasyonları devam etti. Hisse bazlı ise Kozal, Asels ve Akbnk endekste yaşanan yükselişe pozitif katkı sağladı.

Küresel piyasalarda ise risk iştahı sınırlıda olsa artış eğilimi gösterdi. ABD endeksleri yüzde 1,22 seviyelerine kadar yükseliş gösterdi. Sabah saatlerinde ABD vadeli endekslerinde ise hafif pozitif bir hareket gerçekleşmektedir.

Borsa İstanbul’da bugün hafif alıcılı bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

ARDYZ: Kamu Kurumuna ait güvenlik projesi kapsamında, şirket ile bilişim sektöründe faaliyet gösteren özel bir firma arasında "Bilişim Alt Yapısı Malzemelerinin" satışı için 102.560.000 TL (KDV hariç) bedel ile sözleşme imzalanmıştır.

KMPUR: 04.02.2022 tarihindeki KAP açıklamasında belirtildiği, Şirketin Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi 7. Cadde N 43 Gebze/Kocaeli adresinde bulunan fabrika binası çatı üzeri Güneş Enerjisi Santrali (GES) yatırımının tamamı devreye alınmış olup, elektrik üretimine başlanmıştır.

SUNTK: Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından tasarımı gerçekleştirilen örme hazır giyim ürünleri için, 83 ülkede tescilli markası ve 77 ülkede 4.664 mağazası bulunan İsveç menşeili bir perakende grubu olan H&M Hennes & Mauritz GBC AB (H&M)'den, Mayıs 2023 tarihine kadar gerçekleştirilmesi hedeflenen yaklaşık olarak 6.400.000 Avro tutarında (Güncel Avro/TL kuru ile 125 milyon TL) sipariş planlaması yapılmış olup, günümüz itibarıyla 495.618 Euro resmi sipariş alınmıştır.

 

Teknik Analiz

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, dün günü yüzde 0,60 yükselişle 4855 puandan tamamladı. Endekste 4810 seviyesini güçlü bir destek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 4940 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4940 / 5000 / 5100
Destekler: 4810 / 4770 / 4730

 

VIOP Teknik Görünüm

VIOP30 kontratı, dün günü yüzde 0,47 yükselişle 5276 puandan tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 5320 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5250 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 5320 / 5440 / 5550
Destekler: 5250 /  5180 / 5070

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler