img
logo
Hızlı Menü
Arama

2 Haziran 2022, Perşembe


Dün küresel piyasalarda imalat PMI Verileri Açıklandı. Verilere göre Türkiye’de imalat PMI 49,2 seviyesinde gelerek herhangi bir değişiklik göstermedi. Euro bölgesinde imalat PMI 54,6 seviyesine yükseldi. ABD’de ise imalat PMI 56,1’e yükseldi. İTO tarafından açıklanan verilere göre İstanbul’da mayıs ayında tüketici enflasyonu %87,35 seviyesine yükseliş gösterdi. Toptan fiyatlar ise mayıs ayında yıllık %79,1 seviyesine yükseldi. Euro bölgesinde ise işsizlik oranları açıklandı. Nisan ayında %6,8 seviyesinde gelerek Mart ayına göre herhangi bir değişiklik göstermedi.

Geçtiğimiz günlerde İsveç ve Finlandiya yetkilileriyle görüşme gerçekleştiren Türkiye’de yapıcı bir karar çıkmadığının dile getirmişti. Dün NATO Genel Sekreteri Stoltenberg yaptığı açıklamada Türkiye, İsveç ve Finlandiya ile Brüksel’de görüşüleceğini bildirdi.
Borsa İstanbul dün 2569 seviyesine kadar yaşanan ile tarihi bir kapanış gerçekleştirdi. Yükselişte ana etki BIMAS, HEKTS ve AKSEN hisselerinden geldi. Sektör bazlı bazlı incelediğimizde Bilişim ve Teknoloji sektörleri dün en çok yükselen sektörler arasında yer aldı. Ulaştırma sektörü ise dün %1,11 seviyesinde geri çekilme gösterdi.

ABD piyasalarında FED cephesinden gelen mesajlar ile riskli varlıklardan çıkış gözlemlendi. ABD piyasalarında dün Nasdaq %0,72 değer kaybederken S&P500 %0,75 ve Dow Jones %0,54 seviyesinde geri çekildi. Vadeli kontratlarda ise %0,10 - %0,06 seviyesinde yatay bir görünüm sergilemektedir. Avrupa piyasalarında ise bugün açıklanacak ÜFE rakamları öncesinde dün %0,33 seviyesinde geri çekilme ile günü tamamladı. Bu sabah saatlerinde DAX vadeli endeks kontratı %0,30 seviyesinde pozitif bir görünüm sergilemektedir.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi tarihi zirvesi olan 2562 puanı geçmesi sonrasında gün içerisinde yeni tarihi zirvesi olan 2585 puanı test etti. Olası kâr satışlarının gelmesi durumunda 2562 seviyesi destek bölgesi olarak takip edilirken, yükselişin devam etmesi durumunda 2585 ve 3020 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2585 / 3020 / 3050
Destekler: 2562 / 2537 / 2497

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop endeks kontratı, pozitif havanın etkisiyle gün içi 2989 seviyesini geçmesine karşılık gelen satışlar sonrası bu seviyenin altında fiyatlanıyor. Gün içerisinde yaşanabilecek geri çekilmelerde 2927 seviyesi destek olarak izlenebilir. Pozitif havanın devam etmesi sonrasında yaşanabilecek yükselişlerde 2989 ve 3050 seviyeleri direnç olarak takip edilebilir.
Dirençler: 2989 / 3050 / 3010
Destekler: 2927 / 2828 / 2715

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler