img
logo
Hızlı Menü
Arama

17 Ağustos 2022, Çarşamba


Bu akşam saat 21:00’da açıklanacak olan temmuz ayı FOMC tutanakları günün en önemli gelişmeleri arasında yer almaktadır. Tutanaklarda, gelecek ay gerçekleşecek FOMC toplantısında faiz artışının büyüklüğüne dair sinyaller piyasalar açısından önemli olacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Ukrayna’da BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Ukrayna Başkanı Zelenskiy ile görüşecek. Toplantıda, tahıl koridoru ve Ukrayna – Rusya savaşının diplomatik adımlar ile sonlandırılmasına yönelik konu başlıkları yer alacak.

Dün TÜİK tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye’de konut satışları geçen yılın ağustos ayından sonra yıllık bazda ilk defa gerileme yaşadı. Konut satışları temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,9 seviyesinde gerileme gösterdi.

ABD borsaları ise FED tutanakları öncesinde karışık bir seyir ile günü sonlandırdı. Dow Jones yüzde 0,71 seviyesinde yükselerek günü sonlandırırken S&P 500 yüzde 0,19 seviyesinde yükseldi Nasdaq ise dün yüzde 0,23 seviyesinde gerileme gösterdi. Sabah saatlerinde ABD vadeli endeksler hafif pozitif bir görünüm sergilemektedir.

Borsa İstanbul’da ise dün S-400 kaynaklı haber akışları ile 2773 seviyesine kadar gerileme gösterirken sonrasında gelen konu ile ilgili haber akışları endekste alımları hızlandırarak günü 2913 seviyesinden tamamlamasına neden oldu. Havacılık sektöründen gelen beklentinin üzerinde bilanço rakamı sektörel olarak yüzde 6,60 seviyesinde pozitif tamamlamasına neden oldu. Endekste yaşanan yükselişte pozitif etki THYAO, TUPRS ve KCHOL oldu.
 

Şirket HaberleriORGE: Şirket, İstanbul ilinde inşası devam eden Bakırköy – Kirazlı metro projesinin ilkyuva ve haznedar istasyonlarının elektrik işlerinin yapılmasına yönelik vermiş olduğu 1.900.000 EUR tutarındaki teklifin kabul edildiği ve ihalenin şirket lehine sonuçlandığı bildirilmiştir.

KMPUR: Şirket, İngiltere’de bulunan partneri ile aralarında 16.08.2022 tarihi itibariyle iş birliği sözleşmesi imzalamıştır. Bu iş birliği kapsamında şirket, müşteriye özel geliştirilen elastomer projesi ile 1,5 yıl için yaklaşık olarak 2,5 milyon Euro ciro hedeflenmektedir.

SOKM: Şirket 2022 yılına ilişkin operasyonel ve finansal beklentilerinin aşağıdaki şekilde revize edilerek kamuya açıklanmasına karar vermiştir. Şirket 2022 yılında konsolide satış büyümesi hedefi 2021 yılına göre yüzde 100 (+/-5%), FAVÖK marjı yüzde 8 (+/-5%) ve yatırım harcamalarında -1,8 milyar TL (+/-100 milyon TL) beklenmektedir.
 

BİST Teknik GörünümBist100 endeksi, dün 2770 seviyesine kadar geri çekilme gösterdikten sonra günü 2913 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketin devam etmesi halinde 2950 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 2858 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2950 / 3000 / 3100
Destekler: 2858 / 2815 / 2770

 

VİOP Teknik GörünümViop 30 endeks kontratı, dün 3000 seviyelerine kadar yükseliş gösterdikten sonra gelen tepki alımları ile günü 3210 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yaşanabilecek yukarı yönlü hareketlerde 3250 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3150 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3250 / 3272 / 3300
Destekler: 3150 / 3063 / 3000

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler