img
logo
Hızlı Menü
Arama

16 Mayıs 2022, Pazartesi


Borsa İstanbul haftanın son işlem gününü %1,18 yükselişle 2419 seviyesinden tamamladı. 82 hisse günü pozitif tamamlarken 15 hisse güne negatif bir kapanış yaptı. Endekste en çok değer kazanan sektör %2,23 ile gıda sektörü oldu. Endekste pozitif etki EREGL, ISGYO, TUPRS hisselerinden geldi. Küresel piyasalar ise Cuma günü ağırlıklı pozitif kapanış gerçekleşti. Dow Jones %1,47 yükseliş gerçekleştirirken S&P500 %2,39 ve Nasdaq %3,82 seviyesinde yükseliş kaydetti. Avrupa piyasasında ise DAX %2,10 yükseliş ile haftayı tamamladı.

Sanayi üretimi mart ayında aylık %1,8 oranında daralma gösterdi. Sanayi üretim verisi yıllık bazda ise %9,6 oranında artış gösterdi.  Cuma günü açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, Enflasyonla mücadele kapsamında paydaşlarımızla çalışmalar yürüttüklerini açıklarken selektif kredi politikasına uyumlu destekler olacağına dair açıklamalarda bulundu.

Küresel piyasalarda sabah saatlerinde ağırlıklı negatif bir görünüm var. ABD piyasalarında %0,50 - %0,75 bandında negatif bir görünüm sergilemektedir. Avrupa piyasasında ise DAX endeks kontratı %0,26 seviyesinde negatif bir görünüm var. Borsa İstanbul akşam seansı 3 puan gerileyerek haftayı 2821 seviyesinden tamamladı. Borsa İstanbul’da ise haftanın ilk işlem gününde yatay bir açılış bekliyoruz.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi kısa vadeli aşağı yönlü kanal içerisinde hareketini sürdürüyor. Yukarı yönlü hareketin devamı halinde 2428 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 2400 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.
Dirençler: 2428 / 2480 / 2500
Destekler: 2400 / 2367 / 2350

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop endeks kontratı kısa vadeli kanal içerisinden destek noktasından aldığı tepki hareketi ile yükselişine devam ediyor. Yukarı yönlü hareketin devamı halinde 2795 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 2860 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.
Dirençler: 2795 / 2886 / 2927
Destekler: 2860 / 2882 / 2927

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler