img
logo
Hızlı Menü
Arama

22 Kasım 2022, Salı


Perşembe günü TCMB gerçekleştireceği Kasım ayı PPK toplantısında Ekim ayı toplantısındaki faiz karar metninde, takip edilen toplantıda da benzer bir adım atıldıktan sonra faiz artırım döngüsünün sona ereceği vurgulanmıştı. Bu paralelde piyasa beklentisi ve ALB Yatırım olarak bizim beklentimiz politika faizinin 150 baz puan indirilerek yüzde 9 seviyesine düşürülmesi yönündedir. Ayrıca, Kasım ayı toplantısındaki karar metninde yeni yer alacak ifadeler önem arz etmektedir.

Borsa İstanbul’da ise dün yüzde 0,96 yükseliş ile haftanın ilk işlem gününü 4570 puandan tamamladı. Özellikle Hektaş ve Sasa hisselerinde 40 puanlık negatif etkiye rağmen başta holding sektöründeki şirketler olmak üzere madencilik ve metal ana sanayi hisselerinin desteğiyle günü pozitif tamamlanmasına neden oldu.

Küresel piyasalarda ise risk iştahındaki artış eğilimi sürüyor. Yarın açıklanacak öncü PMI verileri ekonomideki duruma ilişkin bilgi verecek. Ayrıca yarın açıklanacak FOMC toplantı tutanakları ise faiz artışındaki gidişata ilişkin ipucu verebilir.

Borsa İstanbul’da bugün negatif bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

GUBRF: Şirket, sıvı-toz gübre pazarındaki büyüme potansiyeli göz önüne alınarak mevcut sıvı-toz gübre üretim kapasitesinde artırıma gidilmesine, bu amaçla İskenderun Tesisi'nde yapımı kararlaştırılan NPK Tesisi yerine sıvı-toz gübre üretim tesisi kurulmasına ve tüm süreçlerin yürütülmesi için İdare'nin yetkilendirilmesine karar verilmiştir.

RYSAS: Şirket ile Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. arasında, Üretim Yedek Parçalarının Lojistik Operasyonları için 3 yıl kesintisiz ve 2 yıl da opsiyonel olmak üzere toplam 5 yıllık "Milk-Run Sözleşmesi" imzalanmıştır. Şirket, yeni imzalanan işbu sözleşmeye göre 3 yılda yaklaşık 500.000.000 TL+KDV ciro beklenmektedir.

YEOTK: Şirket yüzde 100 bağlı ortaklığı YEO Enerji Yatırımları A.Ş., 19.11.2022 tarihinde yayınlanan Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği kapsamında, 6 ayrı Depolamalı Elektrik Üretim Tesisi Projesi için toplamda 250 MW gücünde Güneş Enerjisi Üretim Santrali (GES) ve bu santrallere bütünleşik 250 MWsaat kapasiteli bataryalı elektrik depolama tesisi kurmak için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na önlisans başvurusunda bulunmuştur.

 

BİST Teknik Görünüm

 

Bist100 endeksi, haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,96 yükselişle 4570 puandan tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 4600 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 4540 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 4600 / 4690 / 4784
Destekler: 4540 / 4460 / 4330

 

VİOP Teknik Görünüm

 

Viop 30 endeks kontratı, dün gelen alımlar ile günü 5075 seviyesinden tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5175 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5015 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 5175 / 5270 / 5365
Destekler: 5015 / 4915 / 4750

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler