img
logo
Hızlı Menü
Arama

6 Temmuz 2022, Çarşamba


Türkiye, Avrupa Birliği İçin Önemli
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Avrupa Birliği için öneminin bir kez daha ortaya çıktığını belirtirken Ukrayna’dan tahıl ihracatı konusunda bir hafta içinde bir anlaşmanın beklendiğini açıkladı. Yavaşlayan ekonomik büyümenin enerji tüketimi azaltabileceği yönündeki endişeler ile petrol fiyatlarında düşüş gerçekleşti. İngiltere’de açıklanan bileşik PMI verisi beklentilerin üzerinde gerçekleşerek 53,7 seviyesinde açıklandı.
 
ABD endekslerinden Dow Jones günü yüzde 0,42 seviyesinde negatif tamamlarken S&P500 yüzde 0,16 ve Nasdaq yüzde 1,75 yükseliş gösterdi. Bugün açıklanacak olan FOMC toplantı tutanakları öncesinde ABD vadeli endeksler yatay bir görünüm sergilemektedir. Avrupa piyasalarında ise Dax günü %2,91 seviyesinde negatif bir kapanış gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde ise Dax vadeli kontrat yüzde 1,34 seviyesinde pozitif bir görünüm sergilemektedir.
 
Borsa İstanbul’da ise küresel piyasalarda yaşanan risk iştahındaki azalmanın etkisi ile endekste yaşanan geri çekilmede takas avantajının da etkisi ile günü yüzde 1,44 seviyesinde düşüşle tamamladı.  Endekste en çok değer kaybı yaşayan sektör yüzde 2,51 ile teknoloji oldu. Yaşanan düşüşte negatif etki TUPRS, BIMAS ve SAHOL hisselerinden geldi. Sabah saatlerinde Türkiye devlet tahvillerinde genele yayılan bir yükseliş var. Türkiye 2 yıllık devlet tahvili yüzde 23,98’e yükselirken 5 yıllık yüzde 17,78 ve 10 yıllık yüzde 17,95 seviyesine yükseldi. ABD tahvillerinde ise 2 yıllık yüzde 2,84 5 yıllık yüzde 2,83 ve 10 yıllık tahviller yüzde 2,83 seviyesine yükseliş gösterdi.
 
BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksinde negatif seyir devam ederken, düşen kanal alt destek bölgesinin de olduğu 2361 seviyesi test ediliyor. Bu seviyenin kırılması durumunda 2264 seviyesi bir sonraki destek bölgesi olarak takip edilirken, yukarı yönlü tepki alımlarında 2470 seviyesi direnç bölgesi olarak takip edilebilir. 

Dirençler: 2470 / 2510 / 2586
Destekler: 2361 / 2264 / 2264

 
VİOP Teknik Görünüm

Viop endeks kontratı, gün içerisinde 2700 destek seviyenin altına sarkmasına rağmen akşam seansında gelen alımlar sonrası bu bölgenin üstünde kalıcılık sağlamaya çalışıyor. Yukarı yönlü hareketin devam etmesi halinde 2802 seviyesi ilk direnç bölgesi olarak takip edilirken, geri çekilmelerde 2700 ve 2636 seviyeleri destek bölgesi olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2802 / 2945 / 3060
Destekler: 2700 / 2636 / 2529

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler