img
logo
Hızlı Menü
Arama

1 Eylül 2022, Perşembe


Türkiye Ekonomisi 2022 yılının ikinci çeyreğinde yıllık yüzde 7,6 seviyesinde büyüme kaydetti. Sektörel bazda en yüksek büyüme yüzde 18,1 ile hizmette olurken tarım yüzde 2,9 seviyesinde gerileme gösterdi. Türkiye’de bugün itibariyle geçerli olmak üzere hizmet elektriğine yüzde 30, sanayi elektriğine yüzde 50 artış yapıldı. Ayrıca sanayide kullanılan doğalgazın fiyatı ise yüzde 50,8 seviyesinde arttı.

Euro bölgesinde dün açıklanan Ağustos ayı enflasyonu beklentileri üzerinde gelerek yıllık bazda yüzde 9,1 seviyesine yükseldi.

Küresel borsalar ise Çarşamba gününü yüzde 1’e yakın gerileme göstererek tamamladı. Nasdaq 100 günü yüzde 0,57 seviyesinde düşüşle tamamlarken S&P 500 ve Dow Jones sırasıyla yüzde 0,78 ve yüzde 0,88 seviyesinde gerileme gösterdi. Sabah saatlerinde ise vadeli endeksler yüzde 1,20 – 0,70 seviyeleri arasında negatif bir görünüm sergilemektedir.

Borsa İstanbul’da ise Çarşamba gününü yüzde 0,20 seviyesinde yükseliş ile 3171 seviyesinden tamamladı. Endekste yaşanan bu yükselişte pozitif etki THYAO, PETKM ve TSKB hisselerinden geldi. Endekste en çok değer kazanan sektör ise ulaştırma oldu.

Borsa İstanbul’da bugün hafif negatif bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


TSPOR: Profesyonel futbolcu Andreas Evald Cornelius'in, FC Kobenhavn'a kesin transferi konusunda anlaşma sağlanmıştır. Yapılan anlaşmaya göre, FC Kobenhavn, Kulübe, sözleşme fesih bedeli olarak 6.000.000,00 EUR ödeme yapacaktır.

HTTBT: Romanya menşeili havayolu firması Air Connect, şirketin Yolcu Hizmet Sistemleri çözümleri ile muhasebe yazılım çözümlerini 26 Ağustos 2022 günü itibariyle kullanmaya başlamış olup, kullanım süresi üç yıl olarak belirlenmiştir.

CEMTS: Şirket tarafından planlanan bakımların yapılması, şirket çalışanlarının biriken yıllık izinlerinin kullandırılması ve mevcut pazarda yaşanan gelişmeler, Avrupa ve Türkiye Otomotiv ve Tedarik sanayiinin Ağustos ve Eylül ayında mutad duruşları nedeniyle 31 Ağustos- 7 Eylül tarihleri arasında Çelikhane Ünitesinde 7 iş günü, 5 Eylül - 10 Eylül tarihleri arasında Haddehane Ünitesinde 6 iş günü üretime ara verilecektir. Denge Çubuğu Ünitesi üretime devam edecektir.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, dün günü yükselen trendin destek noktası olan 3171 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketin devam etmesi halinde 3188 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3125 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3188 / 3200 / 3267
Destekler: 3125 / 3100 / 3055

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün günü 3609 seviyesinden tamamladı. Endekste aşağı yönlü hareketlerde 3600 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 3675 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3675 / 3705 / 3750
Destekler: 3600 / 3560 / 3490

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler