img
logo
Hızlı Menü
Arama

20 Temmuz 2022, Çarşamba


Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in katılımı ile Tahran’da üçlü zirve gerçekleşti. Zirvede ortak mesaj olarak Suriye’deki ihtilafa askeri çözüm getirilemeyeceği ancak Suriyelilerin öncülüğünde siyasi bir süreçle sona erdirilebileceği belirtildi. Euro bölgesinde açıklanan enflasyonun yıllık bazda yükselişini sürdürmesi yeni bir rekor tazelemesine neden oldu. Yarın gerçekleştirilecek AMB toplantısında 25 baz puan artışın yanı sıra 50 baz puanlık artışta potada gözükmektedir.
 
TCMB’nin faiz kararı yarın açıklanacak. Herhangi bir değişiklik yapılması beklenmese de jeopolitik nedenler ve tedarik zincirindeki aksamalar nedeniyle yükselişini sürdüren enflasyonda fiyat istikrarını sağlamak için alınabilecek yeni kararlar takip edilebilir. 
 
Dün ABD piyasaları küresel piyasalara paralel olarak pozitif bir görünüm sergiledi.  Dow Jones yüzde 2,43 seviyelerine kadar yükseliş gerçekleştirirken S&P500 yüzde 2,76 ve Nasdaq yüzde 3,11 seviyesinde yükseldi. Avrupa piyasalarında da benzer bir hareketlilik seyredildi. Dax endeksi yüzde 2,69 seviyesinde yükseliş gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde ABD vadeli endeksleri yüzde 0,40 – 0,50 seviyeleri arasında pozitif bir görünüm sergilerken Dax endeksi de yüzde 0,52 seviyesinde pozitif bir hareket sergilemektedir.
 
Borsa İstanbul’da ise dün yüzde 2,07 yükseliş gerçekleşerek Salı gününü 2502 puandan tamamladı. Yaşanan bu yükselişte bankacılık, holding ve ulaştırma sektörleri öne çıkarken endekse pozitif etki eden şirketler sırasıyla ENKAI, HEKTS ve TCELL oldu. Geçtiğimiz hafta 900 seviyelerine kadar yükseliş gösteren Türkiye’nin 5 yıllık CDS’i Çarşamba günü sabah saatlerinde 853 seviyesinde bulunmaktadır. Sabah saatlerinde Türkiye 2 yıllık devlet tahvili yüzde 22,56 seviyesinde yükseliş gösterirken 5 ve 10 yıllık devlet tahvilleri yüzde 18,12 ve yüzde 18,15 seviyesinde bulunmaktadır.
 

BİST Teknik Görünüm

 
Bist100 endeksi, 2361 destek bölgesinden gelen alımlar sonrası devam eden pozitif havanın etkisiyle kısa vadeli düşen kanalında geçtiği 2470 direnç bölgesini kırdı. Yukarı yönlü yeni bir trend oluşumu izlenirken, 2586 seviyesi yükselişlerde ilk direnç bölgesi olarak takip edilebilir. Kâr satışlarının gelmesi durumunda ise 2470 seviyesi destek bölgesi olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2586 / 2684 / 2750
Destekler: 2470 / 2361 / 2310

 

VİOP Teknik Görünüm


 
İç ve dış piyasalardaki olumlu havanın eşliğinde borsalara gelen alımlar sonrası viop endeks kontratında 2739 direnç seviyesi geçildi. İlerleyen günlerde yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 2804 seviyesi direnç bölgesi olarak takip edilirken, geri çekilmelerde 2739 ve 2700 seviyeleri destek bölgesi olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2804 / 2885 / 2939
Destekler: 2739 / 2700 / 2639

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler