img
logo
Hızlı Menü
Arama

23 Eylül 2022, Cuma


Borsa İstanbul dün günü yüzde 1,53 seviyesinde yükselerek 3295 seviyesinde tamamladı. Endekste yaşanan yükselişte sanayi sektörü etkili olurken sektör içerisindeki şirketlerde ise metal ana sanayi öne çıktı. Endekste dün madencilik sektörü ise güne negatif bir kapanış gerçekleştirdi. Endekste yaşanan bu yükselişte TUPRS, EREGL ve THYAO şirketleri pozitif bir etki sağlarken SASA, GARAN ve TCELL hisseleri endekse negatif etkide bulundu.

TCMB ise dün bir hafta vadeli repo faiz oranını 100 baz puan indirerek yüzde 12 seviyesine gerilemesine karar verdi. Karar metninde ise sanayi üretiminde yakalanan ivme ve istihdamdaki artış trendinin sürmeye devam etmesi için finansal koşulların destekleyici olması gerektiğine yer verildi. Yurt dışında yerleşik kişiler geçtiğimiz hafta yaşanan düşüş paralelinde 34 milyon dolarlık hisse senedi sattı.

Fed tarafından alınan 75 baz puanlık faiz indirimiyle ABD endekslerinde başta Nasdaq olmak üzere sürüyor. Bugün küresel piyasalarda PMI verileri ve Fed başkanı Powell’ın konuşması takip edilecek.

Borsa İstanbul’da bugün yatay bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


GESAN: Şirket, yüzde 70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş., Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi'nden (KEDS) ‘'Orta Gerilim Hücre ve Anahtarlama Ürünleri'' siparişi ve siparişin bedeli vergiler hariç 889.500,00 Euro'dur

MIATK: MİA Teknoloji, Belçika, Almanya, Hollanda, Letonya gibi ülkelerden önemli kurum ve kuruluşların bir araya geldiği AI, Data and Robotics Partnership – RIA çağrısı için oluşturulan konsorsiyuma eXtended Reality  (Genişletilmiş Gerçeklik) alanındaki uzmanlığından dolayı teknoloji sağlayıcısı olarak davet edilmiştir.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, dün yatay bir açılış sonrası sanayi endeksine gelen alımlar sonrası günü pozitif kapattı. Yukarı yönlü ivme devam ederken 2586 seviyesi direnç bölgesi olarak geçerliliğini korumaktadır. Satışlarda ise 2470 seviyesi destek bölgesi olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3338 / 3400 / 3494
Destekler: 3277 / 3235 / 3200

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, dün günü 3688 seviyesinden tamamladı. Yukarı yönlü trend üzerinde hareket eden kontratta direnç noktası 3750 olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 3600 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3750 / 3860 / 3985
Destekler: 3600 / 3560 / 3530

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler