img
logo
Hızlı Menü
Arama

10 Ocak 2023, Salı


Borsa İstanbul’da dün yaşanan sert geri çekilme ile endeks gün içerisinde 5123 seviyesini gördü. Kapanışı ise 5171 seviyesinde gerçekleşti. Yaşanan bu geri çekilme bankacılık hisseleri öncülüğünde gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta sonunda TCMB tarafından yayınlanan yeni düzenleme ile bankalardaki menkul kıymet tesis oranı yüzde 10’a yükseltildi. Buna ek olarak Türk lirası paylarında yüzde 60 hedefini aşan bankalara menkul kıymet tesis oranının indirimli olarak uygulanması kararlaştırılmıştı. Bu haber akışı ile birlikte endekste aşağı yönlü hareketi bankacılık hisseleri destekledi. Endekste yaşanan düşüşte ise en çok negatif etki EREGL, TCELL ve THYAO hisselerinde gerçekleşti. Pozitif etki gerçekleşen şirketler ise SASA, BIMAS ve EUREN oldu.

Küresel piyasalarda ise Asya’da yaşanan açılmalar ile pozitif görünüm sürüyor. Fed üyelerinden gelen açıklamalar ise enflasyonda kazanılan zaferi ilan etmek için daha erken olduğu görüşleri hakim durumda özellikle Fed’in bu bağlamda Şubat ayında gerçekleştireceği FOMC toplantısında 25 ve 50 bps ihtimalleri gündemdeki yerini koruyor.

Borsa İstanbul’da hafif satıcılı bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

VBTYZ: VBT Yazılım A.Ş., Türkiye'de yerleşik Bir Özel Banka ile "Felaket Kurtarma Merkezi Anasistem ve Veri Depolama Sistemleri"  yenileme ve ek hizmetler konusunda anlaşmıştır. Hizmetlerle birlikte iş 1 yıl içinde tamamlanacaktır. Sözleşmenin toplam bedeli 8.227.000,00 dolardır.

KLRHO: Türkiye Halk Bankası'nın sahip olduğu İstanbul İli, Mecidiyeköy Mahallesinde; kain "İstanbul Sapphire'' adıyla maruf Alışveriş Merkezi ve Seyir  Terası'nın tamamı Bağlı Ortaklığımız Kiler Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ile Grup Firmamız KBC Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.  tarafından 905.000.000 TL'ye satın alınmasına ilişkin Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanmıştır.

TURSG: Şirketin yüzde 100 bünyesinde olan Formet Dış Ticaret Anonim Şirketi'nde yer alan Beydeğirmeni Mahallesi Beydeğirmeni Küme Evler NO:86 Kocasinan Kayseri adresindeki 199.807 m2 büyüklüğündeki fabrika arsasına, Bağımsız Değerleme Kuruluşu tarafından "Gayrimenkul Değerlemesi" yaptırılmasına Yönetim Kurulumuz tarafından oybirliği ile karar verilmiştir. 

 

Teknik Analiz

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, haftanın ilk işlem gününde yüzde 3,20 düşüş göstererek günü 5171 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 5270 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5120 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 5270 / 5310 / 5420
Destekler: 5120 / 5000 / 4820

 

VIOP Teknik Görünüm

VIOP30 kontratı, haftanın ilk işlem gününde yüzde 3,04 gerileme göstererek günü 5806 puandan tamamladı. Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 5960 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5720 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 5960 / 6100 / 6300
Destekler: 5720 /  5600 / 5450

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler