img
logo
Hızlı Menü
Arama

21 Aralık 2022, Çarşamba


Borsa İstanbul’da hafta başından itibaren bazı sektörlerde yukarı yönlü keskin bir hareketin ardından düzeltme hareketleri gerçekleşti. Pazartesi günü bankacılık hisseleri tavan hareketinden sonra Salı gününü yüzde 4,63 seviyesinde gerileme yaşadı. Endeksteki güçlü momentum Salı gününün pozitif tamamlanmasını sağlasa da burada madencilik hissesindeki yüzde 6,98 seviyesindeki yükselişin önemli bir payı var. Bu süreçten sonra vadeli endeks kontratında gerçekleşecek 6000 seviyesi ve üstü kapanış satış baskısını azaltacağı gibi 6200 seviyelerine doğru hareketinde başlangıcı niteliğinde olabilir. Bu arada Bist100 endeks grafiği yerine vadeli30 endeks grafiği destek ve direnç noktaları bakımından bu dönem daha sağlıklı bir görünüm sergilemektedir.

Küresel piyasalar ise Japonya Merkez Bankası tarafından alınan kararlarla sarsıldı. Japon yeni tarafında değer kazanımı dolar endeksinde baskılanmaya neden oldu ve ekstra olarak riskli varlıklar yani borsalardan bir miktar para çıkışına neden oldu. Sabah saatlerinde ABD vadeli endeksleri hafif pozitif bir seyir sergilemektedir.

Borsa İstanbul’da ise bugün yatay bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

KONTR: Çin'in önde gelen teknoloji firmalarından Bozhon Technology ile Şirketimiz arasında 20.12.2022 tarihinde stratejik iş birliği sözleşmesi imzalanmıştır. Bu kapsamda; Tüketici elektroniği ve lityum pil üretimine yönelik makina ekipmanları, takım tezgahları, üretim hatları ve otomasyon sistemlerin Türkiye'de üretilmesi için ortak faaliyet gösterilerek buradan Avrupa ve Amerika pazarına hizmet verilecektir.

KOZAL: Şirket, Nevşehir İli Avanos İlçesi Mahmat Köyü Bağlarbaşı Mevkii Hınısoğlu Sokak N14 adresinde, ünvanının "Koza Altın İşletmeleri A.Ş. Kaşköy Altın Madeni Şubesi" olacak şekilde şube açılmasına karar verilmiştir.

KRONT: Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Lütfi Yenel'in 21.12.2022 tarihinde borsada gerçekleştirmiş olduğu pay satış işlemleri ile ilgili olarak KAP'ta açıklanması talebiyle şirketimize göndermiş olduğu açıklama aşağıdaki gibidir: "Kron Teknoloji A.Ş. sermayesinde kurumsal yatırımcıların payını yükseltmek, pay piyasamızın derinliğini ve likiditesini artırmak, sermayemizin daha geniş bir yatırımcı tabanına yayılmasını sağlamak amacıyla ödenmiş sermayemizin %3.99'una tekabül eden sahibi olduğum 570.000 adet payı bugün Borsa İstanbul Pay Piyasasında 109,60 TL fiyat üzerinden tamamı kurumsal yatırımcılara özel işlem geçirmek suretiyle blok halinde satmış bulunuyorum. Söz konusu satış işlemi sonrası Kron Teknoloji A.Ş. sermayesindeki payım %24,44 olmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyururum."

 

Teknik Analiz

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, Salı günü yüzde 0,50 yükseliş göstererek günü 5420 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 5450 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5300 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5450 / 5550 / 5620
Destekler: 5300 / 5180 / 5000

 

VIOP Teknik Görünüm

VIOP30 kontratı, Salı günü yüzde 0,77 yükselerek günü 5920 puandan tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 5960 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5830 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5960 / 6000 / 6200
Destekler: 5830 /  5790 / 5600

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler