img
logo
Hızlı Menü
Arama

17 Ocak 2023, Salı


ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını delmekle suçlanan Halkbank’ın eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın 28 ay tutuklu kalmasına da sahne olan yargı süreci, Federal Yüksek Mahkeme’ye taşındı. Halkbank’ın diğer çok sayıda mahkemeden dönen temyiz talebi başvurusunu Ekim’de kabul eden Yüksek Mahkeme’deki ilk duruşma bugün gerçekleşecek.

Küresel piyasalarda ise 53.’sü düzenlenen Davos Zirvesi yakından takip ediliyor. Forum kapsamında Rusya-Ukrayna Savaşı, Kovid-19 salgını, teknoloji, enerji, iklim değişikliği, sağlık, göç ve uluslararası kriz konuları değerlendiriliyor. 

Borsa İstanbul’da ise sabah seans açılışıyla birlikte bankacılık endeksine gelen alımlar gün sonunda enerji sektörünün dışında bütün sektörlere yayılım gösterdi. Haftanın ilk işlem gününde yüzde 4,47 seviyesinde yükseliş gösteren endekste kapanış 5207,67 seviyesinde gerçekleşti. Endekste yukarı yönlü hareketlerde THYAO ve TURPS hisseleri pozitif katkı sağlarken sınırlıda olsa SASA ve ODAS hisseleri endekse negatif bir katkı sağladı. Bu süreçten sonra endekste takip edilecek ve üzerinde kalıcılık sağlanması gereken seviye 5300 olurken aşağı yönlü hareketlerde tepki alımlarının gelmesi beklenilen nokta 5120 seviyesidir.

Borsa İstanbul’da bugün pozitif bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

AKSEN: EPDK’nın 15 Ocak 2023 tarihli basın açıklamasındaki Kaynak Bazlı Destekleme Mekanizması'na (AUF) ilişkin Şirket'imize iletilmiş her hangi bir geri ödeme talimatı veya soruşturma bildirimi bulunmamaktadır.

KMPUR: Şirket nezdinde, Rigid sektöründe (Sert Köpük Sistemleri) yer alan ürün portföyümüze yönelik, yaklaşık 340 Milyon TL tutarında yeni satış bağlantıları gerçekleştirilmiştir. Bu tutarın 27 Milyon TL'lik kısmı ‘biyo poliol' kullanımlı yeni ürün grubumuza yönelik yapılacaktır. Söz konusu satışlara ait sevkiyatların 2023 yılı ilk çeyreğinde tamamlanması planlanmaktadır.

ENSRI: Şirket bedelsiz sermaye artırımına (%220) ilişkin ihraç belgesinin onaylanması ve şirket esas sözleşmesi'nin "Şirketin Sermayesi" başlıklı 6. maddesinin tadiline yönelik esas sözleşme tadil metnine ilişkin uygun görüş alınmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu'na 16.01.2023 tarihinde başvurulmuştur. 

YEOTK: Şirket, güneş enerjisi üretim santrali projelerinde tüm izin süreçlerinin yürütülmesi dahil olmak üzere; proje geliştirme, mühendislik, ürün tedariği ve tüm inşaat, mekanik ve elektrik montaj işleri için anahtar teslim kurulum hizmetlerini sürdürmektedir. Bu doğrultuda, bir süredir geliştirmekte olduğu GES projesi için, Türkiye'deki bir müşterisi ile sözleşme imzalanmıştır. Toplam sözleşme bedeli 3.400.000,00 USD + KDV'dir.

 

Teknik Analiz

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, haftanın ilk işlem gününde yüzde 4,47 yükseliş göstererek günü 5207 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 5300 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5120 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5300 / 5420 / 5550
Destekler: 5120 / 5040 / 4930

 

VIOP Teknik Görünüm

VIOP30 kontratı, Salı günü yüzde 4,78 yükselerek günü 5873 puandan tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerde 5960 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5800 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5960 / 6000 / 6110
Destekler: 5800 /  5740 / 5550

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler