img
logo
Hızlı Menü
Arama

2 Eylül 2022, Cuma


Pazartesi günü Türkiye’nin ağustos ayı enflasyonu açıklanacak. Dün İTO tarafından açıklanan veride ise İstanbul’da enflasyon yüzde 98,09’a yükseldi. ABD’de ise bugün açıklanacak tarım dışı istihdam Fed’in gelecek yol haritası açısından önemle takip edilmektedir. Bu paralelde beklentinin üzerinde gelecek bir veri Fed’in gelecek dönemdeki faiz artışlarında elini rahatlatabileceğinden piyasalar açısından olumlu algılanamayabilir.

Dün ise ABD endeksleri sert satışları ardından günü hafif pozitif tamamladı. Dow Jones yüzde 0,46 seviyesinde pozitif bir kapanış gerçekleştirirken Nasdaq ve S&P500 günü sırasıyla yüzde 0,02 ve 0,30 seviyesinde pozitif tamamladı. Bu sabah saatlerinde ABD vadeli endeksleri yatay bir hareket sergilemektedir. Avrupa piyasalarında ise Dax endeksi dün günü yüzde 1,60 seviyesinde negatif tamamladı. Sabah saatlerinde ise Dax vadeli endeksi yüzde 1,30 seviyesinde pozitif bir hareketlilik sergilemektedir.

Borsa İstanbul ise Perşembe gününü yüzde 0,90 seviyesinde negatif tamamladı. Endekste yaşanan yükselişte bankacılık endeksi öne çıkarken ulaştırma endeksi en çok değer kaybeden sektör olarak yer aldı. Endekste yaşanan düşüşte negatif etki THYAO, TUPRS ve SISE hisselerinden gelirken pozitif etki YKBNK, TSKB ve ALARK hisselerinden geldi.

Borsa İstanbul’da haftanın son işlem gününde pozitif bir açılış bekliyoruz.
 

Şirket Haberleri


SASA: Adana’nın, Yumurtalık ilçesi, Akyuva, Demirtaş ve Hunutlu Mahallelerinde yer alan toplam 4.043.559,52 m2 yüzölçümlü  taşınmazların tapu devir işlemleri yapılmış olup arsaların şirkete devri tamamlanmıştır.

BLCYT: Şirket, 01.09.2022 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile şirket pay satışından geriye kalan 9.836.964,00 TL ile 3 ay vadeli kur korumalı mevduat hesabı açılışı gerçekleştirmiştir. 

TLMAN: Şirket, Rusya Federasyonu'nda yerleşik DONSIB Export Limited Liability Company firması ile 01.09.2022-31.08.2023 tarihleri arasında transit rejimde  kömür yükünün Trabzon Limanı'na deniz yolu ile getirmesi ve Liman sahasında depolanarak yeniden gemilere sevk edilmesini kapsayan aylık 50.000 ton yük potansiyeli ile yüke limanda verilecek elleçleme ve depolama ton  ücreti olarak 11 USD  üzerinden sözleşme imzalanmıştır.

YEOTK: Şirket ile yurtdışındaki bir müşterisi arasında Moğolistan'da bulunan su temin sistemi projesi kapsamındaki elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalizasyon işlerinin anahtar teslim yapılması için 01.09.2022 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme bedeli 10.900.000,00 USD'dir.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, yukarı yönlü trendi aşağı yönlü kırarak günü 3143 seviyesinden tamamladı. Aşağı yönlü hareketin devamı halinde 3125 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 3164 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3164 / 3190 / 3200
Destekler: 3125 / 3055 / 3000

 

VİOP Teknik Görünüm


Viop 30 endeks kontratı, kısa vadeli yukarı yönlü trendi aşağı yönlü kırarak günü 3555 seviyesinden tamamladı. Aşağı yönlü hareketin devamı halinde 3540 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 3600 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir.

Dirençler: 3600 / 3660 / 3705
Destekler: 3540 / 3500 / 3480

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler