img
logo
Hızlı Menü
Arama

7 Temmuz 2022, Perşembe


IMF başkanı Georgieva’nın gerçekleştirdiği konuşmada küresel görünümün nisan ayında yapılan son güncellemeden sonra belirgin şekilde kötüleştiğini dile getirirken 2023’te resesyon ihtimalinin arttığı bildirdi. Euro bölgesinde dün açıklanan verilere göre perakende satışlar mayıs ayında yüzde 0,2 artış ile beklentilerin altında gerçekleşti. Küresel piyasalarda artan risk iştahı endekslerde pozitif bir görünüme neden olurken dolar endeksinde yaşanan hafif geri çekilme değerli madenlerde sınırlı bir kazanıma neden oldu.

ABD piyasaları günü FOMC tutanaklarının da etkisi ile hafif pozitif bir kapanış yaptı.  Nasdaq %0,62 seviyesinde yükseliş gerçekleştirirken S&P500 %0,36 Dow Jones %0,23 seviyesinde pozitif bir kapanış yaptı.  Bugün açıklanacak olan ADP tarım dışı istihdam değişikliği verisi vadeli kontratlarda olası bir hareketliliğe neden olabilir. Bu sabah saatlerinde ABD vadeli endeksleri %0,15 - %0,30 seviyeleri arasında hafif pozitif bir seyir sürdürmektedir. Avrupa endekslerinde ise Dax dün günü %1,56 yükselişle tamamladı. Sabah saatlerinde Dax vadeli kontratında %0,96 seviyesinde pozitif bir görünüm var. Borsa İstanbul’da ise dün Avrupa endekslerine paralel olarak %1,56 seviyesinde bir kapanış gerçekleşti. Endekste yaşanan yükselişte pozitif etki BIMAS, THYAO ve EREGL oldu. Günün öne çıkan sektörleri ise Bilişim, Ulaştırma ve Teknoloji oldu. Dün VIOP akşam seansı 2728 seviyesinde yatay bir kapanış yaptı. Sabah saatlerinde Türkiye’nin 5 yıllık devlet tahvilinin getirisi %17,88’e yükselirken 2 ve 10 yıllık tahviller sırasıyla %23,65 ve %17,61 seviyesine gerileme gösterdi. ABD piyasasında ise tahvil getirilerinde genele yayılan bir düşüş var. 2 yıllık devlet tahvili %2,97 seviyesine gerilerken 5 ve 10 yıllık devlet tahvilleri sırasıyla %2,95 ve %2,91 seviyesine geriledi.
 

BİST Teknik Görünüm


Bist100 endeksi, genele yapılan tepki alımları sonrası günü pozitif kapatırken, petrol fiyatındaki hareketlilik TUPRS hissesinin geri çekilerek endekse negatif etki etmesine neden oldu. Olumlu havanın devamında 2470 seviyesi ilk direnç bölgesi olarak geçerliliğini korurken, geri çekilmenin devam etmesi durumunda 2361 seviyesi destek bölgesi olarak takip edilebilir.

Dirençler: 2470 / 2510 / 2586
Destekler: 2361 / 2264 / 2264


 

VİOP Teknik Görünüm


Viop endeks kontratı, 2671-2700 bölgesinde yaşanan konsolidasyon sonrası gelen alımlar ile günü 2728 puan seviyesinde kapattı. Alıcılı bir günün yaşanması durumunda 2802 seviyesi direnç bölgesi olarak izlenebilir. Geri çekilmelerde ise 2700 seviyesi destek bölgesi olarak takip edilebilir.


Dirençler: 2802 / 2945 / 3060
Destekler: 2700 / 2636 / 2529

 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler