img
logo
Hızlı Menü
Arama

18 Ocak 2023, Çarşamba


Türkiye’de bugün önemle takip edilecek hususlardan bir tanesi ABD Dışişleri Bakanı Blinken ve Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Washington’da bir araya gelmesi… Bu görüşmede öne çıkabilecek birçok konu başlığı var bunlardan en önemlileri; Rusya ile hızlanan ticari ilişkiler, F-16 siparişlerinin teslimi yer almaktadır. Hatırlayacağınız üzere dün de yine ABD’de Halkbank’ın temyiz davasının ilk oturumu gerçekleşti. Net bir karar ve açıklama gerçekleşmedi, sadece bilinen fikir ayrılıklarının olduğu ve söz konusu yasanın ceza hukuku davalarını da kapsayıp kapsamadığına karar verilecek olması.

Borsa İstanbul’da ise geçtiğimiz hafta gelen düzeltme hareketinden sonra gelen alımlar ile 5300 seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleştirdi. Bugün 5420 seviyesi takip edilecek en önemli direnç noktaları arasında yer almaktadır. Pozitif görünümün devam etmesi içinse 5300 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

Küresel piyasalarda ise bugün İngiltere ve Euro bölgesinden TÜFE verileri takip edilecek ABD ekonomisinde ise ÜFE verisi alınacak.

Borsa İstanbul’da bugün hafif pozitif bir açılış bekliyoruz.

 

Şirket Haberleri

 

ASELS: Şirket Yönetim Kurulu'nun 17 Ocak 2023 tarihli toplantısında; Şirketin 2 Milyar TL olan kayıtlı sermaye tavanının 10 Milyar TL'ye yükseltilmesine karar verdi.

ARZUM: Şirketimizin Türkiye'de başarıyla yürütülen iş modelinin iştirakleri aracılığı ile yurt dışına taşınması amacıyla, Çin Halk Cumhuriyeti'nde %100 bağlı ortaklığımız olacak şekilde kurulması planlanan Şirket için fizibilite çalışmalarına başlandığını, kurulacak Şirketin konumu, konumu itibarıyla yerel ticari kurallar ve/veya vergisel açıdan avantaj ve dezavantajlarının değerlendirildiğini detaylı olarak paylaşmıştı. Kurulması planlanan Şirket için çalışmalar sonlanmış olup, ilgili Şirket; Arzum Shangai Limited ismi ile Şangay'da fiilen kurulmuştur. Şirketimizin dolaylı yoldan %100 bağlı ortaklığı olarak kurulan Arzum Shangai Limited'in sermayesi ise 100.000 dolardır.

COSMO: Bağlı ortaklığımız Cosmos Mühendislik A.Ş. yurtiçi yeni müşterisi ile 17.01.2023 tarihinde yurtiçinde endüstriyel bir tesisin proses, mekanik projelendirme ve uygulama işlerine yönelik sözleşme imzalamıştır. Sözleşmenin toplam bedeli KDV dahil 38.296.900 TL'dir.

 

Teknik Analiz

 

BİST Teknik Görünüm

Bist100 endeksi, Salı günü yüzde 2,06 yükseliş göstererek günü 5315 seviyesinden tamamladı. Endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı halinde 5380 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5260 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 5380 / 5420 / 5540
Destekler: 5260 / 5180 / 5040

 

VIOP Teknik Görünüm

Endeks kontratında yukarı yönlü hareketlerde 6180 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 5870 seviyesi destek noktası olarak takip edilebilir.

 

Dirençler: 6180 / 6300 / 6475
Destekler: 5870 /  5740 / 5670

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler