img
logo
Hızlı Menü
Arama

5 Mayıs 2022


Günümüzde borsada yatırım yapan veya yapmak isteyen yatırımcıların merak ettiği konuların başında algoritmik işlem nedir, otomatik alım satım nasıl yapılır soruları yer alıyor. Bu yazımızda sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Gelişen ve dönüşen teknoloji finansal piyasalara da çeşitli avantajlar sağlamıştır. Saniyelerin bile oldukça önemli olduğu finansal piyasalarda yatırımcıların manuel işlem yapmaları birtakım gecikmelere neden olabilmektedir. Algoritmik işlemler ile de bu sorunun önüne geçilmiştir.

Algoritmik işlem; alım satımı yapılacak olan ilgili finansal enstrümanın anlık veya kümülatif verilerin yardımı ile bilgisayar programları kullanılarak zaman, miktar, fiyat ve diğer değişkenlerin kullanılması ile gerçekleştirilen otomatik al sat işlemlerine denir. Algoritmalar ile insan kaynaklı duygu ve hissiyata dayalı karar verme durumunu ortadan kaldırıp, algoritmik bileşenler ile işlem yapmasını sağlamaktadır.

Sermaye piyasasında yüzlerce verinin aktığı ve birbirini etkileyen bu yapıda algoritmalar bir yol haritası ortaya çıkararak müşterilerine daha yüksek işlem yapma olanağı sunmaktadır. 


Algoritmik İşlemin Faydaları Nedir?

Doğruluğunu önceden test edip, zaaflarını, iyi yanlarını, kötü yanlarını bildiğiniz, stop seviyelerini iz süren stop yöntemlerini belirlediğiniz bir algoritma sayesinde, kullanıcısını kaos ortamından kurtulmasını sağlamaktadır.

Geçmiş verileri göz önüne alarak işlem yapabilmenizi sağlayan algoritmik işlem koşul gerçekleştiği gibi çalışmaya başlamaktadır. Değişik stratejiler sunmasıyla birlikte yatırımcıların ekran başında beklemelerinin de önüne geçmektedir.

 

Albyatırım Algoritmik İşlemler

Yapacağınız algoritmik işlemlerde herhangi bir yazılım dili bilmenize gerek yoktur. Tek satır kod yazmadan, yatırımcılara kendi teknik analiz stratejilerini, spot/vadeli ve vadeli/vadeli enstrümanla arasında arbitraj takibi ile otomatik işlemler yapmayı, fiyat hedefine dayalı otomatik alım satım robotlarını, sadece birkaç saniye içinde backtest (geçmiş performans testi), senet tarama, sistem tarama ve optimizasyon yapma imkanı sunan piyasa ürünüdür. 

Algoritmik İşlem nedir başlıklı yazımızda algoritmik işlemin nasıl yapıldığını, algoritmik işlemin faydalarını ve hakkında merak edilenleri sizin için derledik. 

Teknolojiye daima yatırım yapan ve yatırım yapmaya yeni başlayanlara güçlü destek veren Türkiye’nin yatırım şirketi Albyatırım ile sen de yatırımına başla!
 

Sosyal Medya'da Paylaş

ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler