img
logo
Hızlı Menü
Arama

27 Şubat 2022, Pazar


Almanya Başbakanı Olaf Scholz Pazar günü Bundestag parlamentosunun alt meclisinin olağanüstü oturumunda yaptığı açıklamada, Almanya'nın Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline yanıt olarak Almanya'nın ordusunu modernize etmek için 100 milyar Euro (113 milyar dolar) yatırım yapacağını ve ardından savunma harcamalarını yıllık gayri safi yurtiçi hasılanın %2'sinden fazlasına çıkaracağını söyledi.

Almanya Başbakanı Scholz Açıklamaları

"Özgürlük ve demokrasiyi korumak için ülkemizin güvenliğine daha fazla yatırım yapmamız gerekecek" diyen Bakan, hükümetin 2022 bütçesinden askeri yatırımlar için 100 milyar avro tedarik etmeye karar verdiğini de sözlerine ekledi.

Avrupa’dan Yeni Yaptırımlar

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Cumartesi günü yayınladığı bildiride, Rusya Merkez Bankası'nın uluslararası rezervlerini yaptırımlarımızın etkisini zayıflatacak şekilde kullanmasını engelleyecek kısıtlayıcı önlemler almayı taahhüt ettiğini açıkladı.

Avrupa Merkez Bankasından, Rusya’ya yönelik daha fazla kısıtlayıcı ekonomik önlemlere ilişkin ortak açıklama yapıldı. Avrupa Komisyonu liderleri, Fransa, Almanya, İtalya, Birleşik Krallık, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri, Putin'in seçim savaşını ve Ukrayna'nın egemen ulusuna ve halkına yönelik saldırılarını kınıyoruz, denildi. Yapılan yazılı açıklamada; Rusya'nın işgaline direnmek için gösterdikleri kahramanca çabalarda Ukrayna hükümetinin ve Ukrayna halkının yanındayız. Rusya'nın savaşı, savunmayı taahhüt ettiğimiz İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana geçerli olan temel uluslararası kural ve normlara yönelik bir saldırıyı temsil ediyor. Rusya'dan hesap soracağız ve toplu olarak bu savaşın Putin için stratejik bir başarısızlık olmasını sağlayacağız, denildi.

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler