img
logo
Hızlı Menü
Arama

28 Eylül 2022, Çarşamba


26 Eylül haftasının ilk iki işlem günü geride kalırken, borsada, yatay seyrin devam ettiği görülüyor. Haftaya 3281 seviyesinden başlayan endeks, salı kapanışını 3265 seviyesinden gerçekleştirdi. Endekste, 13 Eylül’de 3715 zirvesi görüldükten sonra kâr satışı süreci başlamıştı. Borsa, 20 Eylül günü en düşük 3149 puanı görerek yönünü yukarı çevirmişti.

Eylül ayının bitmesine 3 işlem günü kalmışken; “Borsada bundan sonra hedef neresi”, “Borsada beklenti nedir”, “Borsa yükselir mi” “Borsa düşer mi” sorularının cevaplarına ve beklentilere bakıldığında;
-5 Temmuzda yükselişin başladığı 2359 dip seviyesine göre hesaplandığında; endeks, hâlâ iki Fibonacci Düzeltme Seviyesi arasında tutunmaya devam ediyor.
- Bu anlamda borsada 3715 tepesinden dönüşte; yüzde 23,6 FİBO noktası 3396 puanda; yüzde 38,2 FİBO noktası da 3197 puanda bulunuyor.
-Bu iki seviye arasında yön arayan borsa endeksinde, 3200 desteği korunursa tepki isteği deva edecek gibi görünüyor. Alımların hızlanması için ise 3400 seviyesinin geçilmesi gerekiyor.

Öte yandan hareketli ortalamalara bakıldığında;
- Temmuz ayından itibaren süregelen yükseliş trendinde 5 günlük ortalamanın üzerinde seyreden BİST 100 endeksi; 27 Eylül kapanışı itibarıyla, son 4 işlem gününde yine 5 günlük ortalama üzerinde kendini konumlandırma çabasında... Ancak son kapanış (3265), 5 günlük hareketli ortalamanın (3269) hemen altında gerçekleşti. Daha kısa vadede olumlu görünümün desteklenmesi için, endeksin, yeniden 3269 üzerine kendini atması gerekiyor.
- Yine 27 Eylül kapanışı itibarıyla 3320’de bulunan 22 günlük ortalamanın da yukarı geçilmesi, “daha net bir yükseliş hevesine” işaret edecek olması bakımından dikkat çekici olabilir.
- Banka hisselerinde “sakinleşme” ve “dip çalışması” görüntüsü, endeksteki sert hareketleri de sınırlayarak, borsayı destekliyor. Rusya’nın ödeme ağı olan MİR sisteminden kamu bankalarının da çıkma kararının, hem sektör hisselerine hem de borsaya pozitif yansıması olabilir.Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler