img
logo
Hızlı Menü
Arama

27 Şubat 2022, Pazar


Fed Başkanı J.Powell, ekonomi hakkındaki görüşlerini Çarşamba sabahı Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ne ve ardından Perşembe günü Senato Bankacılık Komitesi’ne sunacak. Powell’ın konuşması oldukça önemli olacak. Herkes, son olayların ışığında Fed’in politika tepkisinin ne olabileceğini nasıl gördüğünü anlamaya çalışacak.

Fed ABD Ekonomisini Değerlendirecek

Fed Başkanı Powell’ın yapacağı konuşmalarda ekonomik genişlemeyi ve “istikrarlı fiyatlar” olarak bilinen düşük enflasyonu teşvik etmek için para politikasını kullanma (kısa vadeli faiz oranlarını ayarlama ve tahvil alımları veya satışları yoluyla para arzını düzenleme) konusunda nasıl bir yol izleyeceğini anlamaya çalışacağız.

Fed'in geleneksel olarak fiyat istikrarını her şeyin önüne tutmasının nedeni: yüksek gıda ve enerji maliyetleri ile tüketim maliyetlerinde yaşanan artışın, daha yüksek ücretler ile enflasyonist sarmala girebileceği endişesi olarak okunabilir. Fed bu durumu önlemek için faiz artırımı yaparsa istihdamda çalışan sayısı azalıp ekonomik büyüme azalma gösterebilir. ABD ekonomisinin gelişmesi sekteye uğrayabilir. Bu konuda Biden yönetimi neler yapacak göreceğiz.
Bu noktada; Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin yol açtığı küresel istikrarsızlığın ortasında Fed’den gerekli ve önemli bir oran artışı gelebilir.

Fed’in Finansal Piyasalara Etkisi

Rusya’nın Ukrayna’ya girişine devam etmesi halinde, Mart ayından sonra Federal Rezerv’in (Fed) faiz artırımlarına ilişkin görünüm belirsizleşebilir. Petrol ve altın, gümüş diğer emtia fiyatları, Rusya’nın Ukrayna’ya asker göndermesinin ve ABD ve müttefiklerinin yaptırımlarının potansiyel olarak sınırlı arza yol açabileceği endişeleriyle yükselmeye devam ediyor.

Emtia ve Küresel Ticaret

Rusya, petrol ve doğal gazın önemli bir ihracatçısıdır. Ülke aynı zamanda en büyük buğday ve paladyum ihracatçısıdır. Moskova aynı zamanda nikel, alüminyum ve diğer metallerde de önemli bir oyuncu. Finansal piyasaları doğrudan etkileyen fiziki emtia piyasalarında yaşanan gelişmeleri ve fiyatlar üzerindeki etkileri izleyeme devam edeceğiz.

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler