img
logo
Hızlı Menü
Arama

20 Ekim 2022, Perşembe


ABD’de yaklaşan FED kararı öncesinde 10 yıllık tahvil faizi oranları yüzde 4,15’in de üzerine çıkarak, yeni rekor seviyeyi gördü. Bu gelişme ons altın tarafında geri çekilmeleri beraberinde getirdi. 20 Ekim işlemlerinde ons altın, 1630 doların altına geriledi. Onstaki bu gerileme gram altın tarafında da yansıyor. Gram altın fiyatları 20 Ekim işlemlerinde 970 TL sınırına kadar çekilmiş durumda…

Yatırımcılar “altın alınır mı”, “altın fiyatları nereye”, “altın satılır mı”, “altında hedef”, “altında beklenti” gibi soruların da cevaplarına odaklanmış durumda…

ABD’de eylül ayı enflasyonunun yüzde 8,2 ile öngörüleri aşması, FED’e dair “daha şahin” beklentileri artırdı. FED’in 2 Kasım’daki toplantısında faiz oranlarını 0,75 baz puan artırarak, yüzde 3,75-4 bandına çıkarması bekleniyor. Altın tarafında da bu beklenti fiyatlanıyor. Bu kapsamda ons altında 1615-1622 desteği dikkatle takip edilecek. Bu seviyeler, son 30 ayın da en düşük seviyeleri… Gram tarafında da son 5 ayda fiyatlar; 970 TL ve altını gördükçe, tepki alımlarının geldiği görülüyor. Dolar/TL tarafında 18,50 TL’nin üzerindeki “kalıcılık” dikkate alınırsa; gram altında da 970 TL’ye yakın seviyelerin, “ağırlık artırma” yönünde değerlendirilmesi, daha doğru bir yatırım stratejisi olarak öne çıkıyor.

TEK RİSK; ons altında 1615 doların da aşağı yönlü kırılması ve 1580 dolar seviyelerinin görülmesi… Bu durumda gram tarafında da 950 TL’ye doğru anlık da olsa bir geri çekilme yaşanabilir.

OLUMLU SİNYAL olarak takip edilecek gelişme ise, FED olacak. Buradan 0,50’lik faiz artışı gelirse, altın tarafında hızlı bir toparlanma görülebilir.


 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler