img
logo
Hızlı Menü
Arama

12 Ekim 2022, Çarşamba


Ons altın, ekim ayının ilk haftasında 1730 doları gördükten sonra düşüşe geçti. 12 Ekim işlemleri 1660 doların üzerinde devam ediyor. Piyasalar, 13 Ekim Perşembe günü açıklanacak ABD TÜFE rakamlarına kilitlendi. Yarın gelecek ABD enflasyonu için beklentiler, eylülde, yıllık bazda yüzde 8,1’lik artışa işaret ediyor. Bu beklentinin üzerinde gelecek enflasyon rakamı, “FED’in daha agresif olmasını gerektirebileceği” için, ons altın tarafında da çok olumlu karşılanmayabilir.

Son açıklanan ABD İstihdam verilerinde; işsizlik oranının gerilediği ve saatlik ücretlerin yükseldiği görülmüştü. “Geliri artan tüketici”ye işaret eden bu durum, enflasyonist baskıların bir miktar daha canlı kalmasını beraberinde getirecektir.
ABD 10 yıllık tahvil oranları da; enflasyonun “katılığını koruyacağı” ve FED’in faizleri uzun süre yüksek tutacağı beklentisiyle, tekrar yüzde 4’e yönelmişti.

Ons altın tarafında oluşabilecek fiyatlamalara bakacak olursak; beklentileri aşacak bir ABD enflasyonu, 1655 dolar ara desteğinin aşağı yönlü kırılmasına sebep olabilir. Satışların derinleşmesi halinde, onsta geçen ay görülen, 1615 dolar seviyesine kadar varabilecek bir gerileme de söz konusu olabilir.
Ons altın fiyatları, mart ayında 2070 doları gördükten sonra düşüş trendinde hareket ediyor. 1615 dolardan gelen tepki, bu düşüşün yüzde 23,6’lık FİBO geri alım seviyesine kadar devam etti ve tam da bu noktaya yakın bulunan 1729 dolar seviyesi aşılamadı. Daha orta vadede ons tarafında 1615 doları aşağı yönlü kıracak ekstra şartlar oluşursa; düşüş trendinin destek kanalının işaret ettiği 1550 dolarlara yakın seviyelerin de görülmesi, ihtimal dahilinde olabilir.

ABD enflasyonunun beklenti altında kalması ise, ons tarafında mini bir ralli ve yeniden 1730 dolara doğru bir sıçrama beklentisini destekleyebilir.


 

Sosyal Medya'da Paylaş

img
Model Portföyü
Denediniz mi?
img
ALB Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden:
Güçlü
Sermaye
Güçlü sermayemiz ile kurulduğumuz yıldan bu yana müşterilerimize güvenilir ve kaliteli hizmet vermekteyiz.
Geniş Ürün
Yelpazesi
Geniş ürün yelpazesi ile VİOP, endeskler, hisseler ve forex çiftleri gibi ürünlerle yatırımlarınızı değerlendirin.
EFT ve Havale İşlemlerinizde Hızlı Para Transferi
Haftanın 5 günü Eft ve Havale transfer işlemlerinizi gerçekleştirerek işlem yapma imkanı sağlıyoruz.
Alt Limitsiz
Hesap Açılışı
Alt limit olmadan dilediğiniz miktar ile hesabınızı açabilir, yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.
Rekabetçi Komisyon Oranları
Rekabetçi komisyon oranları ile Alb Yatırım, müşterilerine sektördeki en rekabetçi ücret ve komisyonları sunuyor.
Analiz
Desteği
Alb Yatırım uzman kadrosu sizin için piyasa dinamiklerini takip ederek portföy önerileri, isabetli tahminler ve analiz desteği sunuyor.
Hemen Türkiye'nin Yatırım Şirketi'nde Yatırıma Başlayın
Hesap Aç
ALB YATIRIM MOBILE APP
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
img
Telefonundan Barkodu Tarat Uygulamamızı İndir ve Hemen Yatırıma Başla
Hızlı Linkler